pokój

Artystyczne, wielobarwne i wzorzyste wnętrza BOHO cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Projektanci wnętrz jednak ostrzegają, by postępować z taką aranżacją ostrożnie. Zbyt wiele wzorów czy niedopasowanie kolorów mogą wprowadzić do wrażenia chaosu i nieporządku we wnętrzu, natomiast urządzanie zbyt zachowawcze sprawi, że aranżacja będzie monotonna i daleka od prawdziwego stylu BOHO. Warto kierować się wyczuciem, dzięki któremu wnętrze będzie spójne.

BOHO – misz-masz czy przemyślany projekt?

Styl BOHO porównywany jest do patchworku – w pomieszczeniach zauważyć można miks wzorów i kolorów. Charakterystyczne dla aranżacji są:

  • wzory etniczne
  • wzory ekologiczne
  • motywy ludowe
  • kwiaty
  • geometria
  • artystyczna bohema.

Styl ten jest luźny, jednak daje wrażenie spójności mimo różniących się od siebie elementów. Wystrój wnętrza jest bardzo dekoracyjny, pełen kolorowych tkanin, dekoracyjnych dodatków i wzorzystych obrazów.

Łączenie elementów aranżacji to sztuka

W stworzeniu spójnego wnętrza BOHO niezbędne jest zachowanie umiaru. Patchworkowe wzory powinny być łączone z gładkimi, uniwersalnymi powierzchniami, dzięki którym w pomieszczeniu zapanuje harmonia. Błędem jest tworzenie aranżacji w stylu BOHO, wybierając wyłącznie dodatki, meble, tekstylia, które go odzwierciedlają. To prosta droga do stworzenia we wnętrzu chaosu i bałaganu. Elementy BOHO powinny znajdować się na neutralnym tle, dzięki czemu ich walory estetyczne są jeszcze lepiej podkreślone.

Meble w stylu BOHO?

Szczególnie interesującym wizualnie rozwiązaniem są wielokolorowe sofy z https://www.agatameble.pl/, które w sposób oryginalny podkreślą wnętrze. Wybierając meble w stylów BOHO warto zachować umiar w dodatkach. Jeśli komplet wypoczynkowy ma szeroką gamę kolorów i wzorów, w pobliżu powinny znajdować się elementy neutralne, takie jak jednokolorowy dywan czy gładka ściana. W ten sposób wnętrze nie będzie przesadzone, zbyt barwne i pstrokate, natomiast od razu zostanie zauważony styl i gust właścicieli.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/04/7-1200x675.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/04/7-420x236.jpgBeauty WomenLifestyleboho,dom,lifestyle,wnętrzaArtystyczne, wielobarwne i wzorzyste wnętrza BOHO cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Projektanci wnętrz jednak ostrzegają, by postępować z taką aranżacją ostrożnie. Zbyt wiele wzorów czy niedopasowanie kolorów mogą wprowadzić do wrażenia chaosu i nieporządku we wnętrzu, natomiast urządzanie zbyt zachowawcze sprawi, że aranżacja będzie monotonna i daleka od prawdziwego stylu...