włosy

Większość kobiet lubi farbować włosy, nie tylko dlatego, że pojawiają się siwe włosy. Każda kobieta chce wyglądać lepiej, zatem decyduje się na upiększenie włosów w postaci koloryzacji. Obecnie coraz bardziej popularny staje się trend na włosy naturalne. Dlaczego warto nie farbować włosów?

Zalety farbowania włosów

Farbowanie włosów pozwala na dość częstą zmianę wizerunku, a kobiety uwielbiają metamorfozy. Zmiana koloru włosów i fryzury sprawia, że można wyglądać lepiej lub po prostu inaczej, dlatego farbowanie włosów będzie zawsze na czasie, a fryzjerzy nie będą narzekali na brak pracy.

Istotną zaletą farbowania włosów jest zakrycie siwych włosów, które każdego dnia przypominają kobietom o upływającym czasie. Koloryzacja z pewnością odmładza kobiety, sprawia, że wyglądają i czują się młodziej. Jest to ważne dla kobiet w wieku dojrzałym, a także dla kobiet młodych, w wieku około 30 lat, u których pojawiły się już siwe włosy.

Rozpoczęcie farbowania włosów powinno być świadomą decyzją

Faktem jest, że farby do włosów niszczą włosy. Dotyczy to nie tylko farb, ale także szamponów koloryzujących. Niestety farbowanie włosów sprawia, że włosy mogą zaczynać wypadać, a poza tym są osłabione, łamliwe i puszące- pojawia się problem z rozczesywaniem. Warto wiedzieć, że rozjaśnianie włosów osłabia strukturę włosów- stają się cienkie, a co za tym idzie, kruszą się. Dlatego rozpoczęcie farbowania włosów, powinno być dobrze przemyślaną decyzją, ponieważ odbudowanie struktury włosów i powrót do naturalnego koloru trwa dość długo. Z problemem wypadających włosów po koloryzacji boryka się ta część kobiet, które jeszcze przed farbowaniem miały cienkie i słabe włosy. Po farbowaniu wypadanie włosów nasila się dlatego, nie warto czekać i zacząć wzmacniać cebulek włosów stosując np. Biotebal tabletki, Skrzypovita włosy, Skrzypolen z biotyną, które uzupełniają niedobór substancji odpowiedzialnych za piękne włosy, skórę i paznokcie.

Moda na minimalistyczną pielęgnację włosów

Wśród kobiet, które od zawsze miały słabe i cienkie włosy szerzy się moda na minimalistyczną pielęgnację włosów, która polega na niefarbowaniu włosów i niechodzeniu do fryzjera bez szczególnej potrzeby. Aby cieszyć się pięknymi włosami, nie trzeba ich farbować, nawet gdy pojawiają się siwe włosy. Ostatnio pozostawianie siwizny na głowie staje się popularne, szczególnie wśród znanych osobostości.

Warto postawić na minimalistyczną pielęgnację włosów i stosować szampony i odżywki na bazie ziół np. pokrzywy, skrzypu, zielonej herbaty oraz suszyć chłodnym powietrzem suszarki. Raz w tygodniu warto zastosować maseczkę na włosy, mieszając ze sobą np. miód i oliwę z oliwek, która nawilży włosy. Dzięki delikatnej pielęgnacji włosów i prawidłowemu odżywianiu każda kobieta będzie cieszyć się pięknymi włosami.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/05/biotebal-tabletki.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/05/biotebal-tabletki-420x282.jpgbartek669Włosyfarbowanie,uroda,włosyWiększość kobiet lubi farbować włosy, nie tylko dlatego, że pojawiają się siwe włosy. Każda kobieta chce wyglądać lepiej, zatem decyduje się na upiększenie włosów w postaci koloryzacji. Obecnie coraz bardziej popularny staje się trend na włosy naturalne. Dlaczego warto nie farbować włosów? Zalety farbowania włosów Farbowanie włosów pozwala na dość częstą...