Gdy na dworze robi się coraz chłodniej, większość z nas zaczyna myśleć o wymianie garderoby letniej na zimową. Wyciągamy coraz cieplejsze swetry, bluzy, czapki i szale ale to nie wystarcza, potrzebna jest kurtka. Jeśli zastanawiasz się, jaką kurtkę zimową wybrać, to zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Jaką kurtkę zimową kupić?

To pytanie bardzo ogólne, na które ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wybór zimowych kurtek damskich jest niezwykle szeroki, o czym można się przekonać zaglądając na strony modowe, takie jak www.allani.pl/wyszukaj/kurtki-zimowe. Dzięki temu każda z nas jest w stanie wybrać idealny model dla siebie. Trzeba tylko uważać na kilka istotnych szczegółów, o czym poniżej.

kurtka

1. Z jakiego materiału kurtkę wybrać?

Wszystko zależy od tego, na czym najbardziej nam zależy. Jeśli kurtka ma być przede wszystkim wodoodporna, to taki efekt zapewni nam poliester. Ten syntetyczny materiał w dodatku dobrze zatrzymuje ciepło i jest bardzo tani, Niestety ma też wady, nie pozwala skórze oddychać. Istnieje zatem spore ryzyko, że będziemy się w takiej kurtce pocić, a co gorsza, przy częstych zmianach temperatury otoczenia grozi nam przeziębienie.

Lepszym rozwiązaniem jest wybór kurtki zimowej z włókien akrylowych lub poliamidowych. Dla osób, które najwyżej cenią sobie ciepło, oczywistym wyborem jest kurtka wełniana. Ten naturalny materiał pozwala skórze oddychać i sprawia, że jest nam naprawdę ciepło, niestety przemaka, podobnie jak bawełna, a do tego bardzo się gniecie.

Za najlepszy materiał na zimowe kurtki uważa się nylon, który jest wytrzymały i na pewno posłuży nam dłużej niż na jeden sezon. Większość dobrych kurtek sportowych wytwarzanych jest właśnie z nylonu.

2. Jakie wypełnienie do kurtek zimowych?

Tutaj również mamy kilka wariantów i ponownie zaczynamy od poliestru, gdyż jest najpopularniejszym wypełniaczem kurtek zimowych. Oczywiście ma swoje zalety w postaci niskiej ceny oraz dobrej izolacji cieplnej, niestety brak wentylacji sprawia, że jest to jeden z gorszych wyborów.

Za najlepsze wypełniacze natomiast uważa się puch i pierze. Są to naturalne materiały, które zapewnią nam ciepło oraz odpowiednią cyrkulację powietrza, niestety nie nadają się dla alergików. Pozostaje zatem wełna, którą możemy spotkać zwykle w kurtkach skórzanych, np. pilotkach.

3. Dodatki, które zwiększą komfort noszenia kurtki zimowej

Większość kurtek posiada kaptur, który jest bardzo praktyczną alternatywą dla czapki. Ważne, by kaptur dopasowywał się do ruchów głowy i nie ograniczał nas, musi być wygodny.

Do tego warto zwrócić uwagę na zamki, które powinny działać bez zarzutu, a chwycenie ich końcówek nie powinno nam sprawiać problemu nawet w rękawiczkach. Ważne jest również rozmieszczenie kieszeni, musimy mieć do nich łatwy i wygodny dostęp.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są również dodatkowe „wentyle”, dzięki którym możemy zwiększyć dostęp powietrza i uniknąć przegrzania np. jadąc w dusznym autobusie.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/pexels-photo-54200-1200x759.jpeghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/pexels-photo-54200-420x266.jpegBeauty WomenModakurtki,modaGdy na dworze robi się coraz chłodniej, większość z nas zaczyna myśleć o wymianie garderoby letniej na zimową. Wyciągamy coraz cieplejsze swetry, bluzy, czapki i szale ale to nie wystarcza, potrzebna jest kurtka. Jeśli zastanawiasz się, jaką kurtkę zimową wybrać, to zapraszamy do lektury naszego artykułu. Jaką kurtkę zimową kupić? To...