dziecko

Pomimo ogromnego rozwoju medycyny, w naszych domach nadal pojawiają się choroby, które zniknęły już dawno temu. przede wszystkim dotyczy to domów, w których mieszkają małe dzieci, uczęszczające do żłobka lub przedszkola. Przykładem może być świerzb u dzieci, który wywoływany jest przez pasożyta – świerzbowca ludzkiego.

Jakie są objawy świerzbu u dzieci?

Najczęściej rodzice nie przyjmują do świadomości, że ich dziecko zaraziło się świerzbowcem. Większości osób pasożyt ten kojarzy się bowiem słusznie z biedą, brakiem higieny i zaniedbaniem. Niestety, maluchy w placówkach publicznych mają do czynienia z wieloma różnymi osobami, również dziećmi pochodzącymi z rodzin nie dbających o higienę. Kiedy w żłobku pojawi się epidemia, najprawdopodobniej każde dziecko przyniesie do domu ten problem.

Świerzb u dzieci objawia się przede wszystkim uporczywym swędzeniem. Dziecko nie jest w stanie przestać się drapać, co jeszcze pogarsza sytuację. Poza tym, charakterystyczne są również czerwone krostki, grudki i pęcherzyki. Nieleczony, świerzb jest niezwykle uporczywy i nieprzyjemny. Dziecko ma problemy ze snem, jest rozkojarzone i cały czas pobudzone, ponieważ nie potrafi sobie poradzić ze swędzeniem skóry.

Świerzb u dzieci – jak z nim walczyć?

Jeżeli rodzic podejrzewa zarażenie świerzbowcem ludzkim, najlepiej jak najszybciej udać się do lekarza, który będzie w stanie postawić prawidłową diagnozę po dokonaniu oględzin pacjenta. Trzeba pamiętać, że jest to choroba silnie zakaźna, a więc koniecznie należy powiadomić placówkę, w której dziecko na co dzień przebywa, ponieważ najprawdopodobniej u innych maluszków również pojawił się lub pojawi taki problem. Kolejną kwestią jest oczywiście zachowanie maksymalnej higieny. Należy prać pościele i ręczniki w wysokich temperaturach, a wannę, prysznic i inne podobne miejsca czyścić każdego dnia środkami chemicznymi, aby zapobiec namnażaniu się pasożytów.

Leczenie świerzbu u dzieci

Zazwyczaj lekarze przepisują środki w postaci kremów lub maści do stosowania miejscowo. Powodują one wyginięcie pasożytów i mają działanie łagodzące. Poza tym, bardzo często małym pacjentom podaje się również leki antyhistaminowe, które skutecznie łagodzą świąd, a ten jest dla dzieci najtrudniejszym objawem. Bardzo ważne jest, aby jak najczęściej maluszka kąpać i smarować lekami, jak również zachować właściwy poziom higieny w całym domu. Odpowiednio leczony problem, powinien dość szybko zniknąć, a dziecko na nowo odzyska energię i siłę do zabawy.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/świerzb-u-dzieci-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/świerzb-u-dzieci-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiechoroby,dzieci,świerzb,zdrowiePomimo ogromnego rozwoju medycyny, w naszych domach nadal pojawiają się choroby, które zniknęły już dawno temu. przede wszystkim dotyczy to domów, w których mieszkają małe dzieci, uczęszczające do żłobka lub przedszkola. Przykładem może być świerzb u dzieci, który wywoływany jest przez pasożyta – świerzbowca ludzkiego. Jakie są objawy świerzbu u...