trujący czosnek

Unię Europejską zalewa fala chińskiego, taniego sprzętu z Chin. Okazuje się, że w naszych sklepach, oprócz chińskich kuchenek mikrofalowych można również natknąć się na chiński  czosnek. Wydaje się, że czosnek to zdrowe warzywo. Tak, pod warunkiem, że będzie wyhodowane w odpowiednich warunkach. Tym czasem chiński czosnek jest groźny i toksyczny.

Czosnek z Chin nie jest polecany przez lekarzy czy specjalistów ds. żywienia. Wiele badań dowiodło, że chiński czosnek zawiera: pleśnie, grzyby czy chemikalia. Dlaczego zatem można do nabyć w prawie każdym sklepie? Odpowiedź jest prosta – jest bardzo tani. Nasz rodzimy czosnek jest droższy zatem sprzedawcy wolą oferować ten ze Wschodu.

Niebezpieczny czosnek

Czosnek w Chinach uprawiany jest bez jakichkolwiek kontroli, dzięki czemu bez problemu stosuje się tam antybiotyki i substancje toksyczne, które od dawna zakazane są w Europie. Dodatkowo czosnek ten jest modyfikowany genetycznie.

Czosnek znany jest ze swych bakteriobójczych właściwości, jednak ten hodowany w Chinach powoduje kumulowanie się antybiotyków w naszym organizmie. To prowadzi z kolei do alergii i grzybic. Nie dość, że nie dbamy o własne zdrowie to jeszcze je rujnujemy.

Jak odróżnić polski czosnek od chińskiego

Chiński czosnek jest niezwykle biały, trochę większy niż polski i ogólnie ładniejszy. To tylko pozory – czosnek z Azji psuje się szybciej, gnije i ma słaby, mniej wyrazisty smak. Polski czosnek jest mniejszy i lekko różowy lub szary. Starajmy się wybierać ten drugi.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/09/Feature4_image11_15foods.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/09/Feature4_image11_15foods-420x281.jpgBeauty WomenZdrowiechiny,Czosnek,szkodliwy,trucizna,warzywa,zdrowieUnię Europejską zalewa fala chińskiego, taniego sprzętu z Chin. Okazuje się, że w naszych sklepach, oprócz chińskich kuchenek mikrofalowych można również natknąć się na chiński  czosnek. Wydaje się, że czosnek to zdrowe warzywo. Tak, pod warunkiem, że będzie wyhodowane w odpowiednich warunkach. Tym czasem chiński czosnek jest groźny i...