kuchnia

Podczas aranżacji kuchni warto zwrócić uwagę nie tylko na styl i wygląd wszystkich elementów. Niezwykle ważne są walory praktyczne, ponieważ z kuchni korzystamy bardzo często. Dlatego właśnie należy wybrać produkty wysokiej jakości, które będą nam służyć przez długie lata. W kuchni należy zadbać o odpowiedniej wielkości zlewozmywak oraz wygodną w użytkowaniu baterię kuchenną. Jak wybrać kran do kuchni? Na tym właśnie skupimy się w naszym wpisie.

Bateria kuchenna a aranżacja kuchni

Komfort użytkowania nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionego stylu we wnętrzu. W sklepach znajdziesz bowiem designerskie krany do kuchni, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Kupując baterię kuchenną zwróć więc uwagę na styl wyposażenia całej kuchni. Może urządzasz wnętrze w stylu loftowym? Postaw wtedy na czarny i dość minimalistyczny kran kuchenny. Jeśli Twoim marzeniem jest kuchnia w stylu retro, to wybierz kran zachowany w podobnej stylistyce. Zwróć uwagę na kolor mebli kuchennych oraz zlewozmywaka. Dość często kupuje się krany kuchenne w kolorystyce zbliżonej do zlewu, ponieważ pozwoli to stworzyć spójną strefę w kuchni. Na uwagę zasługuje także kształt elementów. Do prostego zlewozmywaka (np. prostokątnego) możesz postawić na minimalistyczny kran. Ciekawym rozwiązaniem będzie również kontrast i np. umieszczenie czarnego krany kuchennego obok białego zlewozmywaka.

Jak dopasować kran do kuchni do głębokości zlewu

Wspomnieliśmy, że bardzo ważne są także aspekty praktyczne. Dlatego właśnie warto dobrze dopasować te dwa elementy, czyli baterię kuchenną i zlew. Wiele zlewozmywaków to dość głębokie elementy wyposażenia. W tym przypadku długość kranu kuchennego nie będzie miała tak dużego znaczenia. Do płytkich zlewów należy jednak odpowiednio dopasować baterię kuchenną. Dobrym rozwiązaniem będą modele z wysoką wylewką. W kuchni niezwykle praktyczne okażą się baterie z wyciąganą i elastyczną wylewką. Dzięki temu możemy łatwiej umyć duże garnki, patelnie czy wygodnie nalać wodę.

Jaki rodzaj baterii kuchennych wybrać?

Sklepy internetowe (np. Polysan) proponują bardzo duży wybór różnorodnych produktów. Bez problemu stworzysz więc wymarzoną aranżację w swojej kuchni. Rodzaj baterii kuchennej dopasuj do swoich preferencji oraz stylu, jaki chcesz uzyskać. Klienci doceniają szczególnie baterie stojące, które montuje się na zlewozmywaku. Na uwagę zasługują także baterie kuchenne montowane na ścianie.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2023/04/sk6150-image-kwvx8w5x-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2023/04/sk6150-image-kwvx8w5x-420x280.jpgBeauty WomenLifestyledom,kuchnia,poradyPodczas aranżacji kuchni warto zwrócić uwagę nie tylko na styl i wygląd wszystkich elementów. Niezwykle ważne są walory praktyczne, ponieważ z kuchni korzystamy bardzo często. Dlatego właśnie należy wybrać produkty wysokiej jakości, które będą nam służyć przez długie lata. W kuchni należy zadbać o odpowiedniej wielkości zlewozmywak oraz wygodną...