kobieta

Obecność zmarszczek to naturalny efekt starzenia się skóry. Wraz z wiekiem skóra produkuje mniej elastyny i kolagenu, czego efektem jest utrata elastyczności i pojawienie się zmarszczek. Pacjenci często decydują się na skorzystanie z różnorodnych zabiegów, które pomogą usunąć zmarszczki. Medycyna estetyczna oferuje rozwiązania, które pomogą pozbyć się problemu zmarszczek.

Czym jest botoks?

Toksyna botulinowa zwana potocznie botoksem to tak naprawdę jad kiełbasiany. Substancja wstrzykiwana w małych ilościach jest zupełnie nieszkodliwa dla zdrowia. Efekty działania botoksu wykorzystują okulistyka i neurologia. Toksynę botulinową wykorzystuje się w leczeniu dzieci chorych na porażenie mózgowe. Podczas leczenia zauważono, że botoks wygładza zmarszczki i wówczas zaczęto wykorzystywać jego działanie w medycynie estetycznej. Zabiegi likwidacji zmarszczek botoksem pojawiły się pod koniec lat 80. W Polsce zabieg pojawił się w 1996 roku. Lekarze opracowali odpowiednie dawki i sposoby wstrzykiwania, a zabieg usuwania zmarszczek cieszy się coraz większą popularnością. Botoks sprawia, że rysy stają się łagodne, a twarz zaczyna wyglądać kilka lat młodziej. Substancję można wykorzystać do walki ze zmarszczkami w różnych partiach ciała. Zabieg sprawdzi się jako usunięcie i wygładzenie zmarszczek na czole, na szyi i twarzy. Działanie botoksu polega na braku aktywności mięśnia, który nie będzie powodował powstawania zmarszczek.

Likwidacja zmarszczek botoksem

Pierwszy etap przygotowania do zabiegu to wizyta u specjalisty, który dokona oględzin skóry i ustali z pacjentem oczekiwane efekty. Lekarz przeprowadzi także wywiad z pacjentem i zapyta o obecne i przebyte choroby. Przed zabiegiem nie trzeba wykonywać żadnych badań. Lekarzowi należy opowiedzieć o wszystkich przyjmowanych lekach, ponieważ niektóre z nich trzeba odstawić jakiś czas przed dokonaniem zabiegu toksyną botulinową. Przed zabiegiem lekarz dokona dezynfekcji i odtłuszczenia skóry preparatem bezalkoholowym. U bardzo wrażliwych na ból pacjentów można znieczulić skórę za pomocą lodu. Specjaliści podkreślają, że nie ma potrzeby stosowania znieczulenia miejscowego ani kremów typu Emla. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, co przyznają nawet bardzo wrażliwe pacjentki. Usuwanie zmarszczek toksyna botulinową to mało inwazyjny i bezpieczny zabieg, który oferuje spektakularne efekty. Ze względu na szerokie zastosowanie botoksu kobiety coraz częściej zgłaszają się na likwidację zmarszczek, mówi specjalista medycyny estetycznej dr n.med. Martyna Zbiciak-Nylec. Ilość preparatu należy odpowiednio dobrać, aby uzyskać oczekiwany efekt. Zabieg trwa kilkanaście minut, a pacjent zauważy efekty między drugim a czternastym dniem. Po dwóch tygodniach trzeba odbyć wizytę kontrolną. Lekarz sprawdzi, czy botoks rozłożył się równomiernie, a w razie potrzeby wykona drobne poprawki.

Źródło: https://skorna.pl

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/05/kobieta-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/05/kobieta-420x280.jpgBeauty WomenUrodabotoks,kobieta,uroda,zmarszczkiObecność zmarszczek to naturalny efekt starzenia się skóry. Wraz z wiekiem skóra produkuje mniej elastyny i kolagenu, czego efektem jest utrata elastyczności i pojawienie się zmarszczek. Pacjenci często decydują się na skorzystanie z różnorodnych zabiegów, które pomogą usunąć zmarszczki. Medycyna estetyczna oferuje rozwiązania, które pomogą pozbyć się problemu zmarszczek. Czym...