wazelina

Wazelina stosowana w kosmetyce to biała, bezwonna substancja o gęstej konsystencji. Substancja ma właściwości nawilżające i natłuszczające, pomaga w regeneracji skóry i chroni ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wazelina może z powodzeniem zastąpić wiele innych, droższych kosmetyków do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci

Wazelina do pielęgnacji skóry: na twarz, dłonie, stopy i pod oczy

Wazelina kosmetyczna pomaga odzyskać prawidłowy poziom nawilżenia nawet w przypadku bardzo przesuszonej skóry. Można ją nakładać na twarz zamiast kremu na noc. Z powodzeniem zastąpi także balsam pod oczy i mleczko do demakijażu. Z wazeliny robi się domowe peelingi do twarzy – wystarczy dodać do niej kilka łyżek soli morskiej lub cukru. Kosmetyk wspomaga również regenerację skóry na dłoniach i popękanych piętach. W tym celu najlepiej aplikować wazelinę wieczorem, a przed pójściem spać założyć grube rękawiczki lub skarpety. Rano skóra będzie miękka i gładka.

Zastosowanie wazeliny na włosy, rzęsy i brwi

Wazelina zmiękcza włosy i solidnie je nawilża. Można ją stosować jako maskę regenerującą. Jedynym minusem jest to, że ciężko ją potem zmyć i wyczesać. Preparat sprawdzi się także jako kosmetyk do stylizacji włosów – małe ilości wazeliny pomagają ujarzmić niesforne kosmyki i ułożyć fryzurę. Kosmetyk ma też pozytywny wpływ na rzęsy, które po regularnym stosowaniu wazeliny stają się gęstsze, dłuższe i grubsze. Wazelina wsmarowana w brwi pozwala je ładnie ułożyć przed wykonaniem makijażu.

Wazelina na paznokcie

Wazelina pomaga w utrzymaniu pięknych i mocnych paznokci. Dzięki niej można również wyeliminować problem zadartych skórek – wystarczy skórę wokół paznokci smarować grubo wazeliną i zostawić na noc. Efekt będzie widoczny już następnego dnia rano. Wazelina przydaje się też podczas malowania paznokci. Wsmarowanie produktu w skórki zapobiega rozlewaniu się lakieru i brudzeniu palców.

Wazelina: tani balsam do ust

W składzie wazeliny nie ma wody, dlatego kosmetyk jest idealnym i niedrogim balsamem do ust. Sprawdzi się latem oraz w zimie, przy ujemnych temperaturach. Na rynku dostępna jest wazelina w małych, poręcznych opakowaniach – idealnych do noszenia w kieszeni kurtki lub w torebce. Wazelinę można nakładać także na przesuszone i spierzchnięte usta, dzięki czemu szybko odzyskają swoją miękkość.

Wazelina a perfumy

Bardzo popularnym zastosowaniem wazeliny jest użycie jej jako bazy pod perfumy. Produkt należy rozprowadzić w miejscu, gdzie aplikowany będzie pachnący kosmetyk (np. na karku, nadgarstku). Dzięki temu zabiegowi zapach utrzyma się na skórze o wiele dłużej niż zwykle.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/01/cream-1050957_1920-1-1200x900.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/01/cream-1050957_1920-1-420x315.jpgBeauty WomenUrodakosmetyka,skóra,uroda,wazelina,włosyWazelina stosowana w kosmetyce to biała, bezwonna substancja o gęstej konsystencji. Substancja ma właściwości nawilżające i natłuszczające, pomaga w regeneracji skóry i chroni ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wazelina może z powodzeniem zastąpić wiele innych, droższych kosmetyków do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci Wazelina do pielęgnacji skóry: na twarz,...