Trądzik to zdecydowanie jeden z najczęściej występujących problemów skórnych XXI wieku. Dotyka on bowiem już nie tylko młodzież w wieku dorastania, ale również daje się we znaki osobom po 30. czy nawet po 40. roku życia. Uporczywość tej przypadłości sprawia, że niekiedy leki dermatologiczne okazują się niewystarczające. Warto wtedy skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które – tak jak redukcja trądziku IPL – pomagają uzyskać znakomite rezultaty. Zwłaszcza, że jesienna pora sprzyja przeprowadzaniu tego typu kuracji.

Przyczyn pojawienia się trądziku jest wiele – a zaburzenia hormonalne, występujące w okresie dojrzewania, to tylko jedna z nich. Wzmożona aktywność gruczołów łojowych, doprowadzająca do występowania pryszczy, zaskórników i krostek, wynika równie często z nadmiernego stresu, nieodpowiedniej diety lub uwarunkowań genetycznych. Dlatego do zachowania pięknego wyglądu skóry niezbędna może się okazać pomoc ze strony salonów urody, oferujących efektywne metody niwelowania trądziku.

Redukcja trądziku IPL – na czym dokładnie polega?

Redukcja trądziku przy użyciu nowoczesnej technologii IPL zdobyła dużą popularność w gabinetach kosmetycznych dzięki swej skuteczności, a zarazem i bezinwazyjności w usuwaniu niepożądanych zmian skórnych. Kuracja przynosi znakomite rezultaty szczególnie w przypadku trądziku zapalnego. Co więcej, nie powoduje skutków ubocznych, które mogą pojawić się podczas stosowania leków miejscowych bądź doustnych.

Jak wygląda przebieg terapii? Na początek obszar ciała poddawany terapii (w okolicach twarzy, ramion, klatki piersiowej lub pleców) zostaje dokładnie oczyszczony i pokryty żelem. Później dostosowuje się parametry urządzenia IPL do indywidualnych potrzeb osoby biorącej udział w zabiegu. Następnie przychodzi moment precyzyjnego naświetlania wybranego miejsca, kiedy to impulsy namierzają i niszczą bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych. Terapia pomaga zatem zwalczać przyczyny problemu, a nie jedynie jego skutki – przeciwdziała powstawaniu na skórze nowych ognisk zapalnych, jednocześnie poprawiając jej kondycję. Po zakończonym zabiegu naświetlany obszar jest łagodzony preparatem typu panthenol czy alantan. Całość trwa od 20 do 30 minut.

tradzik

Przed, w trakcie i po skończonej kuracji

Zanim kosmetolog przystąpi do wykonania zabiegu, wpierw przeprowadza wywiad, mający określić ogólny stan zdrowia osoby zgłaszającej się do gabinetu, typ jej skóry oraz charakter zmian trądzikowych. Zebrane informacje są potrzebne do ustawienia właściwych parametrów urządzenia.

Zaletą redukcji trądziku IPL jest możliwość natychmiastowego powrotu do codziennych obowiązków. Niemniej, zaleca się unikanie większego kontaktu ze słońcem przez około 4 tygodnie od wykonania zabiegu. Odradza się również korzystanie z gorących kąpieli, basenu i sauny, a także stosowanie preparatów zawierających alkohol i peelingów (przez kilka pierwszych dni). Warto natomiast pamiętać o dokładnym nawilżaniu miejsca poddawanego kuracji.

Najczęściej, dla uzyskania lepszych efektów, redukcję trądziku IPL przeprowadza się w serii 3-5 zabiegów, w odstępach 7-dniowych. Dłuższe bądź krótsze przerwy mogą wpłynąć na skuteczność całej terapii.

Trzeba też wspomnieć o przeciwwskazaniach, takich jak choćby okres ciąży i karmienia piersią, obecność epilepsji, nadciśnienia, cukrzycy lub chorób nowotworowych czy przyjmowanie antybiotyków bądź leków na rozrzedzenie krwi. Ze względów bezpieczeństwa, odradza się także korzystanie z redukcji trądziku IPL latem, ze względu na niekorzystne, silne działanie promieni słonecznych. Dlatego tym bardziej jesień to doskonały czas na podjęcie tego typu terapii.

Artykuł powstał we współpracy z gabinetem kosmetycznym Qclinique:

Qclinique - redukcja trądziku Warszawa

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/10/jak-usunac-tradzik.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/10/jak-usunac-tradzik-420x336.jpgBeauty WomenUrodakobieta,kosmetyka,trądzikTrądzik to zdecydowanie jeden z najczęściej występujących problemów skórnych XXI wieku. Dotyka on bowiem już nie tylko młodzież w wieku dorastania, ale również daje się we znaki osobom po 30. czy nawet po 40. roku życia. Uporczywość tej przypadłości sprawia, że niekiedy leki dermatologiczne okazują się niewystarczające. Warto wtedy...