włosy

Nowoczesna technologia i rozwiązania dzisiejszej medycyny wychodzą na przeciw ludzkim potrzebom. Problem wypadania włosów czy łysienia dotyka coraz to większą liczbę osób.

Powodów tego schorzenia jest co najmniej kilka. Stres, zła dieta, anemia, brak odpowiednich składników odżywczych. Nierzadko powodem są też skłonności genetyczne bądź przyjmowane leki. Bez względu jednak na to, jaki jest powód, efekt jest ten sam – obniżenie poczucia własnej wartości, depresja, złe samopoczucie i cały szereg innych nieprzyjemnych konsekwencji.

Na szczęście można temu zaradzić. Z pomocą przychodzi nam przeszczep włosów.

Zabieg przeszczepiania włosów wykonuje się w przypadku, gdy jakiś obszar głowy został pozbawiony włosów lub gdy na całej jej powierzchni włosy uległy przerzedzeniu i znacznemu osłabieniu.

Cały zabieg rozpoczyna się od pobrania kawałka owłosionej skóry z głowy pacjenta. Skórę pobiera się z tyłu głowy. Następnie dzieli się otrzymany fragment na mniejsze fragmenty i wszczepuje w dane miejsce. Jest to zabieg czasochłonny, jednak przynosi niezwykle korzystne efekty.

Przeszczep włosów jest zabiegiem, którego nie należy się obawiać, bowiem do jakichkolwiek powikłań dochodzi niezwykle rzadko. Zwykle pacjent nie zauważa nawet obrzęku czy bólu. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, należy skonsultować się z lekarzem, który wyjaśni nam dokładnie na czym cały zabieg polega, jakich skutków należy się spodziewać i oczywiście, jakie niesie ze sobą ryzyko.

To jednak jest na szczęście bliskie zeru. Dzięki prawidłowo przeprowadzonym zabiegu, możemy znów cieszyć się bujną fryzurą, a nasze poczucie własnej wartości wzrasta na zadowalający poziom.

Włosy są ważne nie tylko na kobiet, ale również dla mężczyzn, którzy proces powolnego łysienia przechodzą wcale nie łagodniej od kobiet. Warto więc rozważyć możliwość poddania się zabiegowi przeszczepu włosów, by odzyskać zdrowy wygląd naszych włosów, zlikwidować przerzedzenia i miejsca łysienia.

Jeżeli zabieg obejmuje niewielki obszar skóry, pacjent może o własnych siłach powrócić do domu już 2 godziny po zabiegu. Jeżeli jednak objął on całą powierzchnię głowy, pacjent zwykle nakłaniany jest do pozostania pod opieką i obserwacją przez jedną dobę.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/10/wypadanie-wlosow-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/10/wypadanie-wlosow-420x280.jpgBeauty WomenWłosyfryzury,uroda,włosyNowoczesna technologia i rozwiązania dzisiejszej medycyny wychodzą na przeciw ludzkim potrzebom. Problem wypadania włosów czy łysienia dotyka coraz to większą liczbę osób. Powodów tego schorzenia jest co najmniej kilka. Stres, zła dieta, anemia, brak odpowiednich składników odżywczych. Nierzadko powodem są też skłonności genetyczne bądź przyjmowane leki. Bez względu jednak na to,...