sauna

Kąpiele w saunie to dla wielu osób wielkie dobrodziejstwo. Nie każdy jednak lubi relaksować się w większej grupie, a tak często bywa. Chętnych do sauny nie brakuje i nie ma się co dziwić. To nie tylko przyjemność, ale też możliwość podreperowania zdrowia i kondycji skóry.

A może własna sauna?

Jeśli lubisz spędzać wolne chwile w saunie i korzystasz z niej często, założenie własnej powinno być dla Ciebie kuszącą propozycją. Nie musisz mieć dużego domu, ale wystarczy kilka metrów wolnego miejsca na podwórku czy działce. Ten pierwszy sposób, czyli ulokowanie sauny wewnątrz domu jest bardziej ekonomiczne. Łatwiej tez wykonać prace związane z montażem, ale wiadomo, że nie każdy ma takie możliwości, czy też preferuje inne rozwiązanie.

Co jest potrzebne i ile to kosztuje?

Wydawać by się mogło, że własna sauna w domu jest niezwykle drogą inwestycją. To oczywiście błędne myślenie, jeśli zdecydujesz się na standardowe rozwiązania. Jakie? Wystarczy postawić saunę na czterech metrach kwadratowych, zamontować najprostszy piec. Do budowy będziesz potrzebować desek, które znajdą się w wewnętrznej części kabiny. Na zewnątrz zaś kładzie się najczęściej szkło lub aluminium. Jeśli chcesz mieć saunę drewnianą także od frontu, to nie ma żadnego problemu. Oczywiście nie może zabraknąć w pomieszczeniu pomiaru temperatury i wilgotności. To wszystko możesz mieć, wydając ok. 6-7 tys. złotych!

Założenie sauny ogrodowej wiąże się już z większymi wydatkami. Trzeba doliczyć budowę fundamentu posadzki, koszty innych materiałów budowlanych oraz media. Warto wiedzieć, że najtańsza jest sauna sucha, ponieważ piec generujący parę to bardzo duży wydatek. Zwykły piec kupisz natomiast już od 1000 zł.

Jak urządzić saunę?

Oprócz dobrej konstrukcji i wygodnego wnętrza liczy się także oświetlenie. Jakie powinno być? Przede wszystkim konieczny jest montaż specjalnych opraw na lampy. Światło powinno sprzyjać odpoczynkowi, nie może być za mocne.

Oczywiście nieodzownym elementem wyposażenia są wygodne siedziska. Są one bardzo ważne, bo jeśli źle wybierzesz, wtedy komfort korzystania z sauny znacznie się obniży. Oprócz tego zadbaj o wygodny zagłówek, który odciąży Twój kręgosłup. A na stworzenie nastrojowego klimatu, dodaje do pary kilka kropel ulubionego olejku.

Ręcznik 140X70 – idealny do sauny!

Jeśli zastanawiasz się, jaki rozmiar ręcznika bezie najlepszy, wybierz taki, który będzie nie za duży, ani nie za mały. Po wyjściu spod prysznica osuszenie ciała jest konieczne. Ręcznik 140×70 będzie do tego idealny, Przyda się także do osłonięcia się w saunie. Nie każdy lubi zażywać gorących kąpieli nago, choć jest to najlepsza forma saunowania. Jaki powinien to być ręcznik? Cienki, bawełniany, który bardzo dobrze chłonie wodę i szybko schnie. Oprócz tego powinien być miękki i trwały.

Natomiast do leżenia czy siedzenia w saunie ręcznik 140×70 będzie za mały. Jest taka zasada, że nie powinno się dotykać żadną częścią ciała nagrzanych desek. Dlatego też ręcznik 140×70 czy nawet większy pomoże Ci zachować te saunowe przepisy.

Kapcie i czapki do sauny – niezbędne

Bez kapci trudno myśleć o korzystaniu z sauny. Trzeba przecież do niej jakość dojść, a chodzenie boso, nawet po swoim domu, jest trochę nieestetyczne. Oprócz klapek prysznicówek możesz zabrać czapkę na głowę. Często jest ona wykonana z filcu, który ma chronić włosy przed przesuszeniem.

Sauna w swoim domu to luksus za nieduzi pieniądze. Jeśli policzysz koszty budowy i użytkowania sauny, to mile się zaskoczysz, jak one się mają w skali kolejnych lat. Oprócz tego korzystasz z gorących kąpieli kiedy chcesz i w kameralnym gronie. To jest niezwykle istotne szczególnie dla osób, które cenią sobie chwile samotnego relaksu czy w towarzystwie bliskiej osoby.

https://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/12/ręcznik-140x70-sauna.jpghttps://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/12/ręcznik-140x70-sauna-420x287.jpgBeauty WomenUrodakobieta,sauna,uroda,zdrowieKąpiele w saunie to dla wielu osób wielkie dobrodziejstwo. Nie każdy jednak lubi relaksować się w większej grupie, a tak często bywa. Chętnych do sauny nie brakuje i nie ma się co dziwić. To nie tylko przyjemność, ale też możliwość podreperowania zdrowia i kondycji skóry. A może własna sauna? Jeśli lubisz...