lekarze

Kiedy pojawiają się problemy z erekcją, mężczyźni zaczynają szukać przyczyny problemu. Wiek, hormony, a może groźna choroba? Tymczasem niekiedy wystarczy zajrzeć do swojej apteczki, aby znaleźć źródło kłopotów ze wzwodem. Niektóre leki mogą być przyczyną zaburzeń erekcji u nawet co trzeciego mężczyzny. Dobrze wiedzieć, co to za substancje i gdzie szukać rozwiązania problemu. Z pewnością nie warto na własną rękę rezygnować z leczenia, ani modyfikować dawek chyba, że winny jest lek na… katar.

Z recepty psychiatry i kardiologa 

Leki psychiatryczne i kardiologiczne to dwie grupy szeroko stosowanych preparatów, które wśród działań niepożądanych mają wpisaną impotencję. Leki antydepresyjne, przeciwlękowe i neuroleptyki poprawiają stan psychiczny, ale mogą prowadzić do dysfunkcji seksualnych. Jak wiadomo zaburzenia erekcji przyczynić mogą się do pogłębienia depresji, warto więc od razu powiedzieć lekarzowi o swoim problemie. W tej sytuacji może on zmodyfikować leczenie, sięgając po inne substancje czynne, albo zaproponować skorzystanie z preparatów wspomagających potencję.

Podobnie ma się sytuacja z lekami kardiologicznymi. Szczególnie narażeni na niekomfortowe dolegliwości są mężczyźni przyjmujący leki na nadciśnienie, w tym betablokery, sartany i działające moczopędnie diuretyki. Oprócz tego problem może wystąpić u osób leczonych z powodu różnego rodzaju zaburzeń rytmu serca. Lista tego typu preparatów jest długa. Na szczęście dużo jest też leków, którymi można je zastąpić i takich, z którymi można łączyć leki na potencję.

Inne leki wywołujące zaburzenia

Brak wytrysku, zaburzenia erekcji i mała ochota na seks to działania niepożądane, które mogą pojawić się też po lekach urologicznych. Niektóre leki stosowane przy przeroście gruczołu krokowego wywołują impotencję nawet u około 30 procent mężczyzn, a liczby te wzrastają wraz z długością ich stosowania. Podobne objawy daje też hormonoterapia stosowana w leczeniu raka gruczołu krokowego.

W przypadku leków przeciwpadaczkowych, najczęściej działania niepożądane związane z erekcją wywołują: fenobarbital, fenytoina, gabapentyna, karbamazepina, kolnazepam i prymidon. Z leczenia nie można nigdy rezygnować na własną rękę.

Opóźnienie wytrysku i problemy z erekcją mogą też zaskoczyć mężczyzn, którzy będą stosować leki przeciwgrzybicze, obniżające poziom cholesterolu, przeciwwrzodowe, przeciwbiegunkowe czy przeciwwymiotne. Co więcej, u niektórych osób nawet stosowanie popularnych leków przeciwbólowych z naproksenem i indometacyną może wywołać zaburzenia w sferze seksualnej. Trzeba też uważać na dostępne bez recepty preparaty z pseudoefedryną- lecząc zatkany nos można wywołać u siebie problemy z erekcją.

Lekiem w problemy z potencją

O ile leki stosowane w nieżycie nosa, albo przeciwbólowe można próbować odstawić na własną rękę albo zamienić je na inne, o tyle w przypadku leków kardiologicznych czy przeciwpadaczkowych takie działanie mogłoby przynieść więcej szkody niż pożytku. Warto zacząć od rozmowy z lekarzem, który może zamienić stosowany preparat na podobny, albo zaproponować dołączenie leku na potencję.

Najbardziej popularne leki na zaburzenia seksualne to te zawierające sildenafil. Zakupić je można bez recepty w sklepie oraljelly-kamagra.com. Rozszerzają one naczynia krwionośne prącia, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie erekcji. Dostępne są w dawce 50 i 100 mg, albo bez recepty w dawce 25 mg. Oprócz leków można też sięgnąć po miłorząb japoński, oraz preparaty z żeń- szeniem. Zioła te nie tylko pozytywnie wpływają na funkcje seksualne, ale też zwiększają popęd seksualny.

Jeżeli przy stosowaniu leków pojawił się problem, nie ma na co czekać. Podczas wizyty u lekarza trzeba jasno powiedzieć o swoim problemie i podejrzeniach co do działania leku. Być może jedna wizyta wystarczy by na nowo cieszyć się seksem.

https://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/pfizer-1200x797.jpghttps://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/pfizer-420x279.jpgBeauty WomenZdrowieleki,porady,zdrowieKiedy pojawiają się problemy z erekcją, mężczyźni zaczynają szukać przyczyny problemu. Wiek, hormony, a może groźna choroba? Tymczasem niekiedy wystarczy zajrzeć do swojej apteczki, aby znaleźć źródło kłopotów ze wzwodem. Niektóre leki mogą być przyczyną zaburzeń erekcji u nawet co trzeciego mężczyzny. Dobrze wiedzieć, co to za substancje i...