włosy

Powodów niechęci do chemicznych farb może być wiele – alergia na składniki, strach przed zniszczeniem włosów, albo przerażająco wysokie ceny u fryzjerów. Na szczęście producenci współpracujący z Matką Naturą wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i oferują bio kosmetyki idealne do farbowania włosów. Najpopularniejsza jest henna, jednak co się kryje za tą zagadkową nazwą?

Magiczna Lawsonia

Henna jest barwnikiem wykonywanym ze sproszkowanych liści rośliny o wdzięcznej nazwie Lawsonia Inermis. Nie musisz jednak ruszać w podróż do Indii, aby ją sobie nazbierać i własnoręcznie przygotować do zafarbowania włosów. Rynek bio kosmetyków jest pełen produktów z henną, których celem jest ułatwienie nam wykonania tego upiększającego zabiegu w zaciszu własnego domu.

Zalety

Główną zaletą stosowania henny jest jej dobroczynny wpływ na włosy, jakiego nie znajdziecie wśród chemicznych farb. One je wysuszają i nadwerężają, a o ile nie mamy w zwyczaju stosować dużej ilości kosmetyków pielęgnacyjnych i odbudowujących, to po częstym stosowaniu nasze włosy zaczną przypominać szopę o wymarzonym kolorze. Zaś bio kosmetyki zawierające hennę pozwalają się cieszyć nie tylko intensywną barwą, ale także zdrowymi, lśniącymi włosami. Dlaczego decydować się tylko na jedno, skoro można mieć wszystko?

Szczególnie alergicy oraz osoby o wrażliwej skórze głowy powinny się zdecydować na naturalne farbowanie. Chemiczne farby posiadają w sobie całe długie listy substancji, które podrażniają skórę i przyprawiają o to denerwujące swędzenie przez cały czas trzymania ich na głowie. Czyni to cały zabieg mocno nieprzyjemnym, tym bardziej w połączeniu z mocnym zapachem. Jednak bio kosmetyki z henną posiadają w sobie lawson oraz zioła ajurwedyjskie – niezwykłe składniki, które rzadko wywołują reakcje alergiczne, a także pielęgnują i działają łagodząco na skórę głowy.

Wady

Miłośniczki posiadania na głowie różu, zieleni oraz innych całkiem zakręconych kolorów, z pewnością będą zawiedzione barwami henny. Jest ona produktem w 100% roślinnym, a co za tym idzie – nie oferuje odcieni wychodzących poza wachlarz naturalnych kolorów włosów.

Problemem dla początkujących może być proces przygotowywania henny, który jest bardziej skomplikowany od wyciśnięcia farby z tubki. Prawdziwa henna jest sprzedawana w formie proszku, a ten w zależności od rodzaju wymaga trochę innej temperatury wody do wymieszania. Najczęściej należy pozwolić barwnikowi „dojrzeć” przez około 12 godzin przed użyciem, a samo trzymanie go na głowie może trwać od 2 do nawet 6 godzin. Nie jest to więc farba, którą zdołamy szybko się zafarbować przed wielkim wyjściem.

Pielęgnacja

Henna wypłukuje się z włosów, tak jak zresztą każda inna farba. Nie jesteśmy jednak całkiem bezsilne i możemy z łatwością zadbać o przedłużenie intensywności naszego koloru. Tutaj z pomocą przyjdą bio kosmetyki w postaci roślinnych szamponów, odżywek, najróżniejszych wcierek i olejków. Oczywiście, najlepszy efekt uzyskamy stosując produkty zawierające hennę.

 

https://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/08/włosy.pnghttps://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/08/włosy-420x307.pngBeauty WomenWłosyfarba,uroda,włosyPowodów niechęci do chemicznych farb może być wiele - alergia na składniki, strach przed zniszczeniem włosów, albo przerażająco wysokie ceny u fryzjerów. Na szczęście producenci współpracujący z Matką Naturą wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i oferują bio kosmetyki idealne do farbowania włosów. Najpopularniejsza jest henna, jednak co się kryje za...