kaszel

Dzieci chodzące do żłobka i przedszkola zmagają się z przeziębieniami przez cały rok. Najczęściej problem ten dotyka również ich bliskich, którzy szybko zarażają się i dokucza im katar oraz uciążliwy kaszel. Czy w takiej sytuacji można samodzielnie stosować inhalacje na kaszel, czy też lepiej skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym?

Określenie rodzaju kaszlu

Coraz więcej osób bawi się w domorosłych lekarzy i uważa, że dzięki doświadczeniu, może samodzielnie stawiać diagnozy i stosować leki. Prawda jest jednak taka, że wirusy i bakterie niezwykle szybko się mutują i choroby różnią si od siebie. Niedopuszczalne jest na przykład samodzielne przyjmowanie antybiotyków, które zostały po poprzedniej chorobie. Najlepiej, jeśli taki lek zużyjemy do końca, aby wybić konkretną bakterię, a jeśli pozostanie resztka – należy ją wyrzucić.

Kiedy pojawia się kaszel, trzeba określić, jaka jest jego przyczyna i jaki rodzaj. Nie każdy rodzic jest w stanie prawidłowo samodzielnie dokonać oceny, czy jest to kaszel mokry, czy też suchy. W aptekach można znaleźć preparaty, dzięki którym wykonuje się inhalacje na kaszel określonego rodzaju. Jeśli nie mamy pewności, najlepiej jest udać się do lekarza, który sprawdzi i przepisze odpowiedni preparat. Niektóre z nich rozrzedzają wydzielinę i sprawiają, że będzie spływała, a inne zaś hamują jej wydzielanie.

Inhalacje na kaszel dla astmatyków

Wyjątkiem są oczywiście dzieci i dorośli, którzy cierpią na astmę. Takie osoby mają zwykle przepisane środki, które przyjmują każdego dnia. W tej sytuacji, bardzo ważne jest, aby lek posiadać przy sobie i móc zawsze wykonać w odpowiednim momencie inhalację. Dzieci cierpiące na astmę powinny takie leki posiadać również w żłobku, czy przedszkolu, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się atak duszności i malec może mieć trudność ze złapaniem oddechu. Oczywiście, do placówki należy też dostarczyć zalecenie lekarskie.

Domowe sposoby na kaszel

Poza stosowaniem przepisanych środków, z kaszlem można radzić sobie również w warunkach domowych. Okazuje się, że znany wszystkim z dzieciństwa syrop z cebuli i cukru lub miodu, to doskonały lek właśnie na kaszel i duszności. Można go wykonać w warunkach domowych i już po kilku dniach od zasypania cukrem cebuli, na wierzchu pojawia się spora ilość płynu. Podobnie zadziała również syrop z dodatkiem pora, który sporządza się w ten sam sposób, jak również sok malinowy. Doskonale na kaszel działa również prawoślaz, z którego wykonuje się tabletki do ssania, a te łagodzą też ból gardła.

https://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/inhalacje-na-kaszel-1200x800.jpghttps://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/inhalacje-na-kaszel-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiechoroby,kaszel,zdrowieDzieci chodzące do żłobka i przedszkola zmagają się z przeziębieniami przez cały rok. Najczęściej problem ten dotyka również ich bliskich, którzy szybko zarażają się i dokucza im katar oraz uciążliwy kaszel. Czy w takiej sytuacji można samodzielnie stosować inhalacje na kaszel, czy też lepiej skonsultować się ze swoim lekarzem...