stopy

Stylistki paznokci podczas swojej codziennej pracy mogą spotkać się z problemami zdrowotnymi dotyczącymi płytki paznokcia. Jednym z problemów może być zakażenie bakterią, którą rozpoznamy po zielonkawym zabarwieniu płytki lub żelu. Każda stylistka powinna rozpoznawać zagrożenie, aby chronić siebie oraz inne klientki.

Bakteria ropy błękitnej: czym tak naprawdę jest?

Zielone zabarwienie płytki paznokcia powoduje pałeczka ropy błękitnej. Bakteria ta występuje w warunkach naturalnych na skórze człowieka, np. w przestrzeniach międzypalcowych czy pachach. Zarazić się bakterią nie jest wbrew pozorom tak łatwo. Są jednak pewne czynniki, które znacznie zwiększają ryzyko zakażenia. Zaliczymy do nich: mało przewiewne buty, częste moczenie rąk w wodzie, złą pielęgnację paznokci, różnego rodzaju urazy płytki paznokcia. Bakteria ropy błękitnej żyje również w glebie, organizmach ludzi i zwierząt, a najlepsza temperatura do jej rozwoju to 37 st celsjusza. Warto wspomnieć, że pożywieniem bakterii jest keratyna, czyli główny budulec paznokci. Zakażenie częściej występuje u kobiet, ponieważ dość często decydują się na stylizację paznokci.

Jak rozpoznać zakażenie?

Zmiany chorobowe mogą dotyczyć jednego lub kilku paznokci i objawiają się zielonożółtym zabarwieniem płytki paznokcia. U części pacjentów pojawią się również infekcje tkanek miękkich. W celu potwierdzenia choroby wykonuje się badania bakteriologiczne na obecność grzybów. W leczeniu wykorzystuje się gentamycynę podawaną dożylnie lub domięśniowo. Leczenie farmakologiczne stosuje się nie dłużej niż 2 miesiące ze względu na możliwe skutki uboczne. Miejscowo można przecierać paznokcie spirytusem lub jodową nalewką.

Co powinna zrobić stylistka paznokci?

Podczas stylizacji paznokci niezwykle ważna jest higiena, ponieważ czynności wykonywane w trakcie usługi mogą zwiększać ryzyko przeniesienia drobnoustrojów na skórę klientki. Do zarażenia może dojść na skutek pracy niezdezynfekowanym pilnikiem, dlatego po każdej klientce należy dokładnie czyścić wszystkie przyrządy. Bakterię można przenieść również za pomocą akrylu lub żelu na pędzelku, dlatego pędzelki powinno się czyścić po każdej usłudze. Jedną z przyczyn zakażeń jest także zapowietrzenie paznokci. W takim łatwo dostępnym miejscu mogą się rozwinąć bakterie. Do zarażenia może dojść również na skutek niezauważenia choroby podczas wykonywania usługi. Bakteria będąca w początkowej fazie jest bowiem niezwykle trudna do wykrycia.

Źródło: https://internetnews.net.pl/forum/

https://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/06/piekne-stopy-1200x867.jpghttps://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/06/piekne-stopy-420x303.jpgBeauty WomenUrodabakterie,choroby,paznokcie,uroda,zdrowieStylistki paznokci podczas swojej codziennej pracy mogą spotkać się z problemami zdrowotnymi dotyczącymi płytki paznokcia. Jednym z problemów może być zakażenie bakterią, którą rozpoznamy po zielonkawym zabarwieniu płytki lub żelu. Każda stylistka powinna rozpoznawać zagrożenie, aby chronić siebie oraz inne klientki. Bakteria ropy błękitnej: czym tak naprawdę jest? Zielone zabarwienie płytki...