Domowe świece sojowe to doskonały sposób na relaks

Sojowe świeczki są wytwarzane z ekologicznego, certyfikowanego wosku, który pali się dłużej niż klasyczna parafina. Są również bezpieczniejsze dla osób z chorobami dróg oddechowych, tj.: astma. A także wytwarzane są z bezpiecznych, naturalnych składników. W Internecie możemy znaleźć wiele ofert o zróżnicowanych cenach, dotyczących wegańskich świec, jednakże większą satysfakcją będzie stworzenie ich samodzielnie. Jest to idealna alternatywa na spędzenie jesienno-zimowych wieczorów.

Własnoręcznie wykonane świece sojowe mogą być również dobrym pomysłem na prezent mikołajkowy lub świąteczny. W wytwarzanie świec można również zaangażować dzieci, które będą mogły samodzielnie lub pod nadzorem dorosłych, uczestniczyć w procesie ich tworzenia.

Jednocześnie przygotowując świece DIY, możemy dobrowolnie mieszać i eksperymentować z nutami zapachowymi, które będą później tworzyć wyjątkowy klimat podczas kąpieli lub chwili relaksu.

Co będzie potrzebne do przygotowania świeczki sojowej DIY?

Podstawowym elementem świec jest wosk sojowy, który można kupić na różnych aukcjach internetowych już za ok. 26-30 zł za kilogram. Ta ilość jest wystarczająca, aby stworzyć 7 świec w naczyniach 200 ml. Potrzebny jest również knot bawełniany lub drewniany – jest to wydatek średnio ok. 6 zł za 10 sztuk. Im większa ilość knotów, tym bardziej atrakcyjna cena.

Do przygotowania świeczki sojowej potrzebne są:

  • Naczynie do podgrzewania wosku
  • Wosk sojowy (ok. 160 g wosku na 200 ml końcowe naczynie)
  • Knot bawełniany lub drewniany (knot drewniany wymaga dodatkowego zakupu stopki potrzebnej do jego zamocowania)
  • Dowolne, ulubione olejki eteryczne.
  • Końcowe naczynie na świecie (może być to zwykły słoik, nadtłuczony kubek, ozdobne silikonowe foremki do czekoladek, a nawet skórka po grejpfrucie)

 Wykonanie krok po kroku:

  1. Odmierzoną ilość sojowego wosku roztopić w kąpieli wodnej lub mikrofalówce, w celu uzyskania płynnej konsystencji.
  2. Ostudzić delikatnie wosk, do czasu, aż nabierze on lekko mętnego koloru.
  3. W tym czasie można wymieszać ze sobą wybrane olejki eteryczne, a następnie łączymy mieszankę z woskiem.
  4. Przygotować wybrane naczynie końcowe i za pomocą zamoczonej końcówki knota we wcześniej przygotowanym wosku, przykleić go do jego dna.
  5. Naczynie z knotem zalać mętnym woskiem.
  6. W przypadku wybrania bawełnianego knota unieruchomić je za pomocą podwiązania go do patyczka umieszczonego na górnej krawędzi naczynia. Zapobiegnie to niechcianemu przesunięciu się knota podczas wystygania świecy.
  7. Po godzinie od zalania świeca jest gotowa do użytku.

Aby podkreślić unikatowość świeczki sojowej, można dodać do wosku dodatki, takie jak:

  • brokat
  • barwniki kolorowe lub fluorescencyjne
  • skórki z owoców
  • szyszki lub intensywnie pachnące rośliny
  • jesienne liście
  • całe kwiaty lub ich część
  • ziarna kawy
  • muszelki lub inne wybrane ozdoby

Dobrym urozmaiceniem jest również zatopienie w wosku figurek lub małej niespodzianki, dzięki której proces wytwarzania staje się bardziej atrakcyjny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

https://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2021/02/Domowe-świece-sojowe-to-doskonały-sposób-na-relaks-1200x800.jpghttps://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2021/02/Domowe-świece-sojowe-to-doskonały-sposób-na-relaks-420x280.jpgBeauty WomenZapachydom,porady,świecie,zapachy  Sojowe świeczki są wytwarzane z ekologicznego, certyfikowanego wosku, który pali się dłużej niż klasyczna parafina. Są również bezpieczniejsze dla osób z chorobami dróg oddechowych, tj.: astma. A także wytwarzane są z bezpiecznych, naturalnych składników. W Internecie możemy znaleźć wiele ofert o zróżnicowanych cenach, dotyczących wegańskich świec, jednakże większą satysfakcją...