kobieta

Zapalenie oskrzeli najczęściej dotyka dzieci, które najczęściej trafiają do pediatry z powodu silnego kaszlu. Jest to choroba dość powszechna u dzieci, lecz nie wolno stawiać diagnozy samodzielnie. Przyczyną zapalenia oskrzeli są te same wirusy, które powodują przeziębienie, tylko zajmują one dalsze części dróg oddechowych u dziecka.

Jak rozpoznać objawy zapalenia oskrzeli?

Zwykle na początku pojawia się ból i podrażnienie gardła, później może być gorączka i kaszel początkowo suchy, który zamienia się w mokry. Często rodzice zastanawiają się, czy podać dziecku syrop na kaszel mokry czy syrop na kaszel suchy, w tej sprawie pomoże pediatra. Trzeba wsłuchać się w rodzaj kaszlu i gdzie jest umiejscowiony. Kaszel suchy ma odgłos szczekający bądź duszący, a kaszel mokry charakteryzuje się odkrztuszaniem wydzieliny. W takim przypadku syrop na kaszel mokry jest dobrym wyborem, ponieważ pomoże on wykrztusić zalegającą wydzielinę z płuc. Wracając do zapalenia oskrzeli , oprócz kaszlu mokrego występuje także katar, ogólne osłabienie organizmu, bóle ciała i głowy.

Leczenie zapalenia oskrzeli.

W przypadku zapalenia oskrzeli u niemowląt leczenie zazwyczaj odbywa się w szpitalu. U trochę starszych dzieci należy zgłosić się do pediatry, jeśli występuje bardzo silny kaszel przez kilka dni, temperatura powyżej 38 stopni utrzymująca się powyżej 3 dni lub niedająca się obniżyć, świszczący oddech i bóle w klatce piersiowej. W leczeniu zapalenia oskrzeli u dzieci podaje się leki mukolityczne, czyli rozrzedzające i ułatwiające odkrztuszanie wydzieliny. Występują zarówno w postaci syropu, jak i wziewnej. W przypadku kaszlu mokrego lekarz zaleci syrop na kaszel mokry, zawierający ambroksol lub karbocysteinę. Na kaszel suchy i męczący lekarz najprawdopodobniej zaleci leki przeciwkaszlowe zawierające lewodropizynę, butamirat lub dla dzieci powyżej 6 lat- dekstrometorfan. Jednak trzeba pamiętać, że najlepiej stosować te leki tylko na noc, ponieważ przedłużają one proces wykrztuszania zalegającej wydzieliny. Nie wolno zapomnieć o podawaniu dziecku dużej ilości płynów, a na gorączkę trzeba podać dziecku paracetamol lub ibuprofen. Ważny jest odpoczynek, ponieważ zapalenie oskrzeli osłabia organizm. Pokój dziecka powinien być wywietrzony, a powietrze nawilżone, by dziecku lepiej się oddychało.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/obuwie-3-e1508253829778.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/obuwie-3-420x279.jpgBeauty WomenZdrowiechoroby,kaszel,zdrowieZapalenie oskrzeli najczęściej dotyka dzieci, które najczęściej trafiają do pediatry z powodu silnego kaszlu. Jest to choroba dość powszechna u dzieci, lecz nie wolno stawiać diagnozy samodzielnie. Przyczyną zapalenia oskrzeli są te same wirusy, które powodują przeziębienie, tylko zajmują one dalsze części dróg oddechowych u dziecka. Jak rozpoznać objawy zapalenia...