reczniki

Nawet najlepszej jakości ręczniki muszą być odpowiednio użytkowane. Pielęgnacja j tkaniny to podstawa zachowania jej jak najdłużej w nienagannym stanie. Liczy się nie tylko sposób korzystania z ręcznika, ale też pranie i suszenie.

Ręczniki – bezpieczne użytkowanie

Jakie cechy powinien mieć dobry ręcznik, który zapewni Ci wyjątkowy komfort użytkowania. Przede wszystkim musi być wykonany na bazie miłych w dotyku i trwałych tkanin. Najczęściej jest to bawełna lub włókna bambusowe. Szczególnie bambus zapewnia wyjątkową miękkość i puszystość, co jak wiadomo, ma priorytetowe znaczenie. Oprócz tego niezwykle istotne jest także to, czy ręcznik ma odpowiedni stopień higroskopijności. Szybko chłonąca wodę tkanina to gwarancja większego stopnia czystości ręcznika na co dzień. Oczywiście ważne jest także to, aby ręczniki różnej szybko oddawały zgromadzoną w tkaninie wodę. Taki produkt nie wchłania nieprzyjemnych zapachów i jest dłużej świeży.

Jak prać ręczniki, aby służyły jak najdłużej?

Ręczniki muszą być przynajmniej raz czy dwa wyprane, zanim osiągną pełny stopień chłonności. Pierwsze pranie jest tez niezwykle istotne z innych względów. Ręczniki poddane działaniu gorącej wody zostaną oczyszczone z pozostałości produkcyjnych. Taka kąpiel jest też potrzebna po to, aby włókna w tkaninie zacieśniły się odpowiednio.

Następne prania należy wykonywać co 7-10 dni i najlepiej osobno, nie z innymi ubraniami. Temperatura wody powinna być ustawiona na 60 stopni. Do prania używaj delikatnych środków czystości, najlepiej płynów, a nie proszku. Jeśli chcesz zastosować środki zmiękczające to w bardzo małych ilościach. Do ręczników bambusowych lepiej w ogóle nie dodawać płynu zmiękczającego. Zbyt mocno nasączona tkanina będzie gorzej chłonąć wilgoć. Jeśli chodzi o wybielanie, to w żadnym wypadku nie decyduj się na dodanie wybielacza do prania. Ręczniki stracą sprężystość włókien i będą one podatne na inne uszkodzenia.

Ręczniki powinny by prane oddzielnie od innych rzeczy, ale też z podziałem na kolory. Jasne z jasnymi a ciemne z ciemnymi – dzięki temu unikniesz przebarwień. Białe tkaniny mogą też zszarzeć, jeśli będziesz je prac z kolorowymi.

Co jeszcze warto wiedzieć o pielęgnacji ręczników?

Na pewno nie można trzymać ich po praniu w pralce. Nasiąkną wilgocią, nieprzyjemnymi zapachami, co sprawi, że tkaniny stracą wiele na swoich właściwościach. Pamiętaj też, że najlepiej suszyć ręczniki na świeżym powietrzu, a jak nie jest to możliwe, wybierz suszarkę zamiast grzejnika. Bynajmniej na początku, gdy ręczniki są bardzo mokre. Jeśli już podeschną, wtedy możesz je spokojnie wysuszyć na kaloryferze.

Druga kwestia dotyczy sposobu wieszania. Najlepiej złapać ręcznik za dwa rogi, nigdy nie na pół. Przed powieszeniem ręcznika delikatnie go strzepnij. Jest też taka zasada, aby ręczniki białe wieszać na słońcu, a ciemne w cieniu. Wtedy proces suszenia będzie przebiegał lepie i uzyskasz lepsze efekty.

Miękkość ręczników może poprawić szklanka octu lub pół szklanki sody oczyszczonej dodane do cyklu prania. Oczywiście nie rób tego za często, bo wtedy zamiast poprawy jakości ręczników, efekt będzie odwrotny.

Oprócz ww. wskazówek istotny jest też sposób przechowywania. Ręczniki powinny być złożone w kostkę, wczesnej delikatnie wyprasowane, najlepiej za pomocą pary. Jeśli zatroszczysz się o swoje ręczniki, to one oddadzą Ci troską o Twoje ciało. Będą wyjątkowo miękkie, puszyste i zawsze dobrze osuszone.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/12/reczniki-pranie.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/12/reczniki-pranie-420x305.jpgBeauty WomenUrodadom,ecznik,uroda  Nawet najlepszej jakości ręczniki muszą być odpowiednio użytkowane. Pielęgnacja j tkaniny to podstawa zachowania jej jak najdłużej w nienagannym stanie. Liczy się nie tylko sposób korzystania z ręcznika, ale też pranie i suszenie. Ręczniki – bezpieczne użytkowanie Jakie cechy powinien mieć dobry ręcznik, który zapewni Ci wyjątkowy komfort użytkowania. Przede wszystkim...