miesiączka

Każda kobieta, co miesiąc musi zmagać się z różnego rodzaju trudnościami związanymi z miesiączką. Jedne znoszą to doskonale i nie odczuwają żadnych objawów, podczas gdy inne odczuwają już na kilka dni wcześniej napięcie przedmiesiączkowe, a później towarzyszy im ogromny ból. W jaki sposób radzić sobie z takim napięciem i jak sobie pomóc?

Napięcie przedmiesiączkowe – jak się objawia?

Niekiedy kobiety nie zdają sobie sprawy ze swojego problemu, ale ich partnerzy dostrzegają, że nadchodzi taki czas w miesiącu, że stają się one niezwykle drażliwe. Wystarczy jedno słowo lub niewłaściwy gest, aby wytrącić je z równowagi. Ciągłe zmiany nastrojów, burza hormonalna i poczucie, że nie jest się sobą to niełatwe do zniesienia symptomy. Poza tym, często pojawia się również ogólne osłabienie, nabrzmienie piersi, nadmiar wody w organizmie, czy ból brzucha. Napięcie przedmiesiączkowe może mieć różną skalę i różnego rodzaju objawy. Co miesiąc problem może wyglądać zupełnie inaczej. Niekiedy nie pojawia się wcale, a w innym miesiącu wraca ze zdwojoną siłą. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że kobieta faktycznie nie panuje nad wieloma swoimi zachowaniami i nie chce w ren sposób traktować bliskich, jednak hormony działają tak silnie, że niekiedy nie potrafi się im przeciwstawić.

Jak sobie radzić z napięciem przedmiesiączkowym?

Kiedy pojawiają się tego typu problemu, najlepiej w tym czasie nie brać na siebie zbyt wiele i pozwolić sobie odpocząć. Niektóre kobiety twierdzą, że napięcie przedmiesiączkowe wpływa na nie w taki sposób, że muszą pozbyć się całej negatywnej energii z organizmu i na przykład sprzątają cały dom. Nie wolno się jednak forsować, ponieważ może się to dość szybko odbić na kondycji całego organizmu. Dobrze jest pomyśleć o relaksującej kąpieli, dobrym filmie i kieliszku wina. Warto też ostrzec swoich bliskich, że zbliża się ciężki okres. Być może uda im się podejść do tematu delikatnie.

Kiedy udać się do lekarza?

Problem napięcia przedmiesiączkowego nie powinien być bagatelizowany. Kiedy pojawia się co miesiąc i jest bardzo dokuczliwy, najlepiej udać się do swojego ginekologa. Problemy z bolesnością brzucha na pewno rozwiążą odpowiednie środki. Może się też okazać, że konieczna jest kuracja hormonalna lub zastosowanie innych preparatów, które pomogą pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i wspomogą przywrócenie równowagi. Lekarz powinien wykonać odpowiednie badania i potraktować sprawę poważnie. Minęły już bowiem czasy, kiedy wmawiano kobietom, że taka jest ich uroda.

 

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/napięcie-przedmiesiączkowe-1200x770.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/napięcie-przedmiesiączkowe-420x269.jpgBeauty WomenZdrowiekobieta,menstruacja,zdrowieKażda kobieta, co miesiąc musi zmagać się z różnego rodzaju trudnościami związanymi z miesiączką. Jedne znoszą to doskonale i nie odczuwają żadnych objawów, podczas gdy inne odczuwają już na kilka dni wcześniej napięcie przedmiesiączkowe, a później towarzyszy im ogromny ból. W jaki sposób radzić sobie z takim napięciem i...