make up zimowy

Jedne z nas ją kochają, inne nienawidzą. Ciemna szminka to zdecydowanie królowa tegorocznych wybiegów. Jednak na co dzień jest trudna – nie każdej z nas pasuje i wymaga nieskazitelnej cery oraz odpowiedniego outfitu. Jakie są zasady jej noszenia?

Make-up jak z wybiegu

Przeglądając modowe magazyny, wzdychamy do perfekcyjnie wystylizowanych modelek, które nie tylko odznaczają się idealną figurą, ale także piękną cerą i genialnym makijażem. Marzymy, by zarówno na co dzień, jak i podczas ważnej imprezy, zaprezentować się w idealnie wykonanym, super modnym makijażu. W tym sezonie wiodącym trendem są usta. Koniecznie ciemne, wyraziste i raczej matowe. Jednak to, co oglądamy na starannie przygotowywanych stronach modowych czasopism to praca sztabu stylistów, makijażystów i, nie ukrywajmy, grafików komputerowych, którzy podkręcają obraz tak, byśmy uwierzyły, że efekt końcowy wygląda właśnie w ten sposób. Rzeczywistość jest jednak inna i niestety często rozczarowuje.

Cera czysta jak łza

Mocny makijaż ust faktycznie musi być wykonany z dużą starannością i dokładnością, by wyglądał efektownie, a nie komicznie. Również produkty, których używamy, powinny być trwałe i dobrej jakości. Najważniejsze jest jednak towarzystwo, bez którego ciemna szminka nigdy nie będzie prezentować się dobrze. Mowa oczywiście o gładkiej, zmatowionej i czystej cerze. Tak przygotowana twarz jest jak tło, na którym możemy zaszaleć z kolorystycznym akcentem w postaci dobrze pomalowanych ust. Jeśli więc zmagasz się z niedoskonałościami cery, na zimnie na wierzch wychodzą ci widoczne naczynka albo masz trudne do skorygowania przebarwienia lub blizny po trądziku, lepiej zrezygnować z podkreślania ust ciemną szminką, która dodatkowo przyciągnie uwagę do tego, co niekoniecznie chcesz pokazać światu. Usta w kolorze burgundu, bordo czy śliwki będą pięknie wyglądały na cerze gładkiej, zmatowionej dobrym, sypkim pudrem!

Czy to wypada?

Dobrze wykonany makijaż ust przy pomocy wyrazistej szminki potrafi dać spektakularny efekt, który jednak nie zawsze jest pożądany. Pamiętajmy o tym, by korzystać z trendów umiejętnie i dopasowywać je do zasad dress code’u, który w żadnym wypadku nie przewiduje ciemnych ust w makijażu dziennym (chyba, że jesteś modową blogerką albo pracujesz w redakcji pisma o modzie). W ciągu dnia, szczególnie jeśli pracujemy w miejscach takich jak bank, urząd czy nawet restauracja lub sklep, lepiej odpuścić sobie malowanie ust ciemną szminką. Ta opcja zdecydowanie zarezerwowana jest na wieczór! Więcej na temat tego, kiedy wypada mieć ją na sobie, a kiedy nie, przeczytacie tu.

Dobra oprawa

Noszenie makijażu tego typu wymaga też odpowiedniej oprawy w postaci stroju. Perfekcyjnie zrobione usta będą prezentować się jeszcze lepiej w towarzystwie białej koszuli, ale też outfitów w stylu nowojorskim – z takimi materiałami, jak skóra, tiul, flanela w kratę czy dżins. Jeśli malujemy usta ciemnym kolorem na wieczór, to będzie to jeden z mocniejszych akcentów całej stylizacji, niezależnie od tego, czy założymy małą czarną, czy też suknię z trenem. Pamiętajmy jednak, że żadne ubranie nie sprawi, że będziemy wyglądać w takim make-upie świetnie, jeśli same nie będziemy do niego przekonane! Jeśli czujesz, że szminka w intensywnym kolorze ci nie pasuje, że ją zjadasz albo ścierasz, lepiej postaw na podkreślenie oka, a na usta nałóż kosmetyk w neutralnym kolorze!

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/12/zdjecie.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/12/zdjecie-420x280.jpgBeauty WomenMakijażmake up,makijaż,szminka,zimaJedne z nas ją kochają, inne nienawidzą. Ciemna szminka to zdecydowanie królowa tegorocznych wybiegów. Jednak na co dzień jest trudna – nie każdej z nas pasuje i wymaga nieskazitelnej cery oraz odpowiedniego outfitu. Jakie są zasady jej noszenia? Make-up jak z wybiegu Przeglądając modowe magazyny, wzdychamy do perfekcyjnie wystylizowanych modelek, które...