jeczmien

Naturalny suplement diety, jakim jest zielony jęczmień, to nie tylko popularny środek wspomagający odchudzanie, ale także inne korzystne dla organizmu procesy, m. in. wspomagający w leczeniu cukrzycy oraz przeciwdziałający odkładaniu się cholesterolu na ścianach naczyń. Jęczmień wspomaga także leczenie anemii, nieżyt żołądka oraz inne dolegliwości układu pokarmowego, jak wrzody czy zapalenie trzustki.

Zielony jęczmień a odchudzanie

Regularne spożywanie zielonego jęczmienia w postaci tabletek lub proszku rozmieszanego w letniej wodzie wspomaga procesy odchudzania, choć nie może być traktowane jako zamiennik diety czy systematycznych ćwiczeń.

Zawierający dużo błonnika młody jęczmień po prostu przyczynia się do oczyszczania jelit z zalegających tam resztek jedzenia, dzięki czemu usprawnia procesy metabolizmu i przyswajania składników odżywczych z przyjmowanych pokarmów.

Jednak osoby, które rzeczywiście chcą schudnąć, nie powinny ograniczać się wyłącznie do tego suplementu diety, tylko zastosować kompleksowy program oparty na aktywności ruchowej oraz zbilansowanej diecie. Tylko wtedy mogą faktycznie liczyć na spodziewane efekty. Na temat odchudzania i zielonego jęczmienia więcej możesz znaleźć na tej stronie – http://dieta-nykuk.pl/zielony-mlody-jeczmien/

Zielony jęczmień a cukrzyca

Jedną z chorób cywilizacyjnych, powszechnych we współczesnym społeczeństwie i spowodowanych m. in. otyłością jest cukrzyca. Młody jęczmień można stosować także przy tym schorzeniu, jako środek wspomagający jej leczenie.

Dzięki jego spożywaniu można zauważyć zmniejszenie niebezpiecznych dla zdrowia chorych na cukrzycę wahań cukru we krwi. Wszystko to dzięki składnikom, jakie zawiera zielony jęczmień: mukopolisacharydy, cynk, mangan i chrom.

U osób obserwowanych przez grupę szwedzkich naukowców, które regularnie w okresie sześciu miesięcy przyjmowały zielony jęczmień zauważono także suplementację witaminy B, witaminy C i selenu, które dość często pojawiają się u osób walczących z cukrzycą, zarówno jej pierwszego, jak i drugiego typu.

Ponadto zielony jęczmień powoduje zwiększenie w układzie pokarmowym liczby bakterii Prevotella copri, która odpowiada właśnie za obniżenie poziomu glukozy niebezpiecznego dla osób chorych na cukrzycę.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/12/zielony-jeczmien-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/12/zielony-jeczmien-420x280.jpgBeauty WomenOdchudzaniecukrzyca,jęczmień,odchudzanieNaturalny suplement diety, jakim jest zielony jęczmień, to nie tylko popularny środek wspomagający odchudzanie, ale także inne korzystne dla organizmu procesy, m. in. wspomagający w leczeniu cukrzycy oraz przeciwdziałający odkładaniu się cholesterolu na ścianach naczyń. Jęczmień wspomaga także leczenie anemii, nieżyt żołądka oraz inne dolegliwości układu pokarmowego, jak wrzody...