garnki

Gdy gotujemy dla rodziny, chcemy dawać im tylko to co najlepsze. Dbamy o to, aby posiłki które przygotowujemy były zdrowe i pożywne. Nie tylko jednak to co gotujemy ma wpływ na nasz posiłek, ale również w czym to robimy. Popularne niegdyś, za czasów naszych babć, teraz garnki emaliowane wracają do kuchni w nowej, lepszej odsłonie!

Zalety garnków emaliowanych

 • Nie wchodzą w reakcję z żywnością.
 • Nie wydzielają szkodliwych substancji.
 • Są bezpieczne dla dzieci, osób starszych i alergików.
 • Odpowiednio zadbane wytrzymują wiele lat.
 • Łatwe w utrzymaniu w czystości i higieniczne.
 • Można w nich przechowywać żywność.
 • Są ekologiczne.
 • Uniemożliwiają rozwój bakterii.
 • Są odporne na wysokie temperatury.
 • Można korzystać z nich w piekarniku
 • Są odporne na kwasy.

Jak dbać o garnki emaliowane?

Aby garnki emaliowane posłużyły nam na długo, trzeba o nie odpowiednio zadbać. Emalia pozostaje bowiem bezpieczna tylko to momentu, aż nie zostanie ona uszkodzona.

 1. Przede wszystkim, koniecznie należy zaopatrzyć się w drewniane lub silikonowe akcesoria kuchenne, które nie będą rysować powłoki naczynia.
 2. Po gotowaniu garnek emaliowany najlepiej od razu umyć w ciepłej wodzie, miękką gąbką i delikatnym środkiem myjącym. Garnków emaliowanych nie należy skrobać ani drapać, w przypadku przywarcia potrawy, spróbujmy naczynie odmoczyć w gorącej wodzie.
 3. Pamiętajmy także, że emalia chociaż znosi wysokie temperatury, nie lubi szoku termicznego. Nie wolno więc wkładać gorącego garnka do lodówki, lub naczynia prosto po gotowaniu stawiać pod zimną wodą.
 4. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na trzymanie garnków emaliowanych w szafce pojedynczo, zanim powkładasz je jeden w drugi, włóż pomiędzy naczynia specjalne maty silikonowe. Zmniejszamy w ten sposób ryzyko odpryśnięcia emalii. Jeżeli nie posiadasz takich mat, możesz wypróbować także zwyczajne gazety, nie wyglądają zbyt schludnie, ale również zabezpieczają garnki.

Polecane garnki emaliowane

Warto pamiętać, że jak ze wszystkim, możemy natrafić na lepsze i gorsze produkty. Wart polecenia jest chociażby zestaw garnków emaliowanych Eco-Ceramic Belis. Co w tych naczyniach wyjątkowego? Wykonane są ze stali o grubości 1,2 mm, podczas gdy tanie garnki w dyskontach są trzykrotnie cieńsze. Czym to skutkuje? Im cieńsza stal tym większe ryzyko przywarcia potrawy i nierównomiernego nagrzewania. Garnki Belis produkowane są w Czechach z najlepszej jakości materiałów. Komplet garnków Eco-Ceramic składa się z czterech naczyń o intensywnie bordowym kolorze, każdy z nich w komplecie ze szklaną pokrywką. Szukasz jeszcze lepszej jakości produktów? Marka Belis mierzy wysoko. Zestaw garnków emaliowanych LUX Belis to naczynia wykonane ze stali o grubości aż 2 mm. Garnki mają na zewnątrz intrygujący, matowy, czarny kolor i połyskujące granatową barwą wnętrze.

 

Linki:

Garnki emaliowane à https://naczynia.olkusz.pl/garnki-emaliowane

Zestaw garnków emaliowanych Eco-Ceramic Belis à https://naczynia.olkusz.pl/pl/p/Komplet-garnkow-emaliowanych-ECO-CERAMIC-4-el.-bordo-Belis/7066

Zestaw garnków emaliowanych LUX Belis à https://naczynia.olkusz.pl/pl/p/Komplet-garnkow-emaliowanych-LUX-czarny-4-el.-Belis/7169

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2021/01/DSC02616-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2021/01/DSC02616-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiegarnki,kuchnia,porady,zdrowieGdy gotujemy dla rodziny, chcemy dawać im tylko to co najlepsze. Dbamy o to, aby posiłki które przygotowujemy były zdrowe i pożywne. Nie tylko jednak to co gotujemy ma wpływ na nasz posiłek, ale również w czym to robimy. Popularne niegdyś, za czasów naszych babć, teraz garnki emaliowane wracają...