Pomimo, że jeszcze zawód detektywa jest mało znany w naszym kraju, to jednak młode pokolenie chętnie sięga po możliwość jego wykonywania. Mimo, że znamy detektywów najczęściej z filmów i książek, przez co na ich wyobrażenie ma wpływ wyobraźnia, to jednak warto poznać czym naprawdę zajmują się oni w swojej codziennej pracy.

Tajemnicze osiągnięcia

Niestety, mimo, że zawód detektywa jest po prostu trudny, wymagający wiedzy i poświęcenia, to jednak jego wykonawcy nie mają okazji, aby pochwalić się swymi osiągnięciami. Zleceniodawcy często oczekują dyskrecji, zaś samo wykonywanie fachu wymaga nieco tajemnicy, aby plany można było zrealizować. Każdy detektyw w przeciwieństwie do bohaterów książkowych czy filmowych musi postępować w swojej pracy zgodnie ze wszystkimi wytycznymi oraz procedurami. Pierwsze kryteria, które to związane są z wykonywaniem detektywa powstały na terenie Polski w latach 90 XX wieku. Od początku funkcjonowały one na podstawie przepisów, które to dotyczyły działalności gospodarczej.

Detektyw jako zawód

Detektyw jako zawód wpisany został w roku 2001 na listę Ministerstwa Pracy. Wówczas to uregulowano główne kwestie prawne, jakie go dotyczyły. Aby móc wykonywać ową profesję musimy mieć:

  • obywatelstwo polskie
  • ukończone 21 lat
  • wykształcenie średnie lub wyższe
  • pełna zdolność do czynności prawnych
  • zdolność fizyczna i psychiczna do wykonywania obowiązków w tym zakresie
  • pozytywne zaliczenie egzaminu poprzedzonego kursem
  • otrzymanie licencji detektywa

Zakres obowiązków detektywa

Zakres obowiązków detektywa jest bardzo duży i różnorodny. Przede wszystkim dotyczy on bezpiecznego prowadzanie biznesu, a także wywiadu gospodarczego. Bez wątpienia zadaniem detektywa jest również śledzenie niewiernych małżonków, zdobywanie materiałów, dzięki którym można wykonać testy DNA oraz szuka osób uznanych za zaginione. Detektyw odzyskuje również utracone mienie oraz zajmuje się windykacją należności.

Ile może zarobić detektyw?

Niestety, zarobki detektywa to temat tabu. Podstawowa pensja to nie wszystko, ponieważ mamy szereg różnorodnych dodatków. Jednym z nich jest na przykład dodatek za pracę w terenie. Jak donoszą przepuszczenia zarobki sięgają od trzech do sześciu tysięcy w ciągu miesiąca.  Faktem jest jednak, że praca detektywa to nie tylko tajemnica, umiejętność wykazania się kreatywnością, ale również trudy dnia codziennego. Trudne sytuacje zdarzają się bowiem tutaj naprawdę bardzo często.

O zawodzie dektywa poczytasz również na http://www.detektyw.com.pl/warszawa

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/12/spyvsspy.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/12/spyvsspy-420x281.jpgBeauty WomenLifestyledetektyw,zawódPomimo, że jeszcze zawód detektywa jest mało znany w naszym kraju, to jednak młode pokolenie chętnie sięga po możliwość jego wykonywania. Mimo, że znamy detektywów najczęściej z filmów i książek, przez co na ich wyobrażenie ma wpływ wyobraźnia, to jednak warto poznać czym naprawdę zajmują się oni w swojej...