miód

Propolis to inaczej kit pszczeli, na który składa się mieszanina żywicy drzew oraz krzewów, a także wydzielin gruczołów pszczelich. Substancję tę nazywa się naturalnym antybiotykiem, ponieważ ze względu na swoje właściwości, sprawdza się w leczeniu różnorodnych schorzeń.

Propolis – czym jest?

Z języka greckiego ‚propolis‚ oznacza ‚przedmurze miasta’. Substancja ta dla pszczół ma ogromne znaczenie, bo wykorzystują ją do uszczelniania gniazd. Zalety propolisu znane są od czasów starożytnych, ale to dopiero lata 70-te i 80-te XX wieku przyniosły największe zainteresowanie tą substancją.
Właściwości zdrowotne

Propolis wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, a także antywirusowe. Wpływa na to zawartość aktywnych składników, a mianowicie flawonoidów, kwasów fenolowych oraz ich estrów. Propolis działa również przeciwzapalnie i korzystnie wpływa na układ odpornościowy człowieka. Pozwala wyregulować ciśnienie krwi, jak i zredukować zbyt wysoki poziom cholesterolu. Można liczyć na poprawę profilu lipidowego, a to za sprawą zawartości steroli roślinnych.

Kit pszczeli znajduje swoje miejsce wspomagająco w leczeniu schorzeń występujących po stronie układu pokarmowego oraz układu oddechowego. Ponadto z powodzeniem sprawdza się podczas walki z problemami stomatologicznymi.

Zastosowanie propolisu

Poza leczeniem rozmaitych schorzeń oraz skutecznym wspomaganiem terapii farmakologicznych, stosowanych przy chorobach ogólnoustrojowych, propolis może być stosowany w przypadku wystąpienia oparzeń, owrzodzeń, odmrożeń oraz odleżyn. Kit pszczeli stosowany jest w chirurgii, głównie podczas leczenia trudno gojących się ran, powstałych po zabiegach.

Doskonale sprawdza się w leczeniu żylakowych owrzodzeń podudzi. Swoje zastosowanie znajduje w leczeniu hemoroidów czy szczeliny odbytu, a także w schorzeniach ginekologicznych. Stosowany jest u pacjentów zmagających się z łuszczycą, jak i w schorzeniach nowotworowych.

W zależności od występującego problemu natury medycznej, propolis może być stosowany w formie maści, kropli czy też nalewki.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/09/miód-1200x860.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/09/miód-420x301.jpgBeauty WomenZdrowieleczenie,propolis,zdrowiePropolis to inaczej kit pszczeli, na który składa się mieszanina żywicy drzew oraz krzewów, a także wydzielin gruczołów pszczelich. Substancję tę nazywa się naturalnym antybiotykiem, ponieważ ze względu na swoje właściwości, sprawdza się w leczeniu różnorodnych schorzeń. Propolis – czym jest? Z języka greckiego 'propolis' oznacza 'przedmurze miasta'. Substancja ta dla...