Zaproszenia ślubne to nieodzowny element ceremonii. Bez nich zabrakłoby gości, z którymi chcemy świętować ten szczególny dzień. Choć ich wybór i zamówienie wydaje się czymś łatwym, wielu narzeczonym spędza sen z powiek. Oto kilka porad, jak dobrać te najpiękniejsze zaproszenia.

  • Zastanówcie się nad stylem wesela. Firmy poligraficzne i drukarnie oferują szeroką gamę zaproszeń o różnym charakterze, kolorystyce i wielkości: od tych klasycznych, eleganckich na jasnym papierze po zaproszenia kolorowe i humorystyczne. Pamiętajcie, że kolorystyka i dekoracje na zaproszeniu powinny oddawać motyw przewodni waszego wesela. Jeśli marzy Wam się aranżacja sali w bieli i lawendowym fiolecie, zaproszenie będzie pierwszym elementem, który wyznaczy tą stylizację. Warto pamiętać, że w tej samej formie mogą być wykonane również dodatki ślubne, takie jak: winietki z nazwiskami, etykiety i zawieszki na butelki, plan rozmieszczenia gości i numery stołów. Wtedy utworzycie spójną i elegancką całość.
  • Warto wziąć pod uwagę lokalizację i wystrój sali. Jeśli planujecie uroczystość w ekskluzywnym miejscu, takim jak pałac, willa, dworek, postawcie na odcienie złota, srebra i dekoracyjność zaproszeń. Jeśli natomiast sala weselna utrzymana jest w stylu karczmy lub wiejskiej chaty, świetnie sprawdzą się motywy ludowe.
  • Przemyślcie dobrze budżet, jaki jesteście w stanie przeznaczyć na zaproszenia. Jeśli liczycie każdy grosz i chcielibyście na czymś zaoszczędzić, lepiej wybrać zaproszenie skromniejsze. Można potem np. samodzielnie je przyozdobić przewiązując wstążką. Warto zwrócić uwagę na rodzaj papieru: papier kredowy, biały zazwyczaj jest tańszy od metalizowanego. Zrezygnujcie też z wszelkiego rodzaju wycięć i tłoczeń, które podwyższają koszt zaproszenia. W ostatnim czasie modne są zaproszenia w stylu eko. Możecie również zdecydować się na projekt i druk we własnym zakresie.
  • Zwróćcie uwagę, żeby zaproszenia były czytelne i przejrzyste. Dobierzcie odpowiednio wielkość i styl czcionki. Wybierając grafikę lepiej kierować się minimalizmem. Jeśli druk będzie zbyt kolorowy, odciągnie uwagę od najistotniejszego – informacji o Waszym ślubie!
  • Na koniec trzeba pamiętać, że zaproszenia powinny przede wszystkim oddawać osobowość narzeczonych. Dobrze jeśli w jakiś sposób nawiązują do historii Waszej znajomości. Jeśli macie wspólne pasje np. lubicie podróżować, możecie zastosować na zaproszeniu mapę świata, jako motyw przewodni. Wiele par decyduje się również na uwidocznienie za pomocą grafiki, w jaki sposób doszło do pierwszego spotkania.

Najistotniejsze, aby zaproszenie wyrażało radość pary młodej, która za jego pomocą chce powiadomić gości o swojej życiowej decyzji. Nie mogą być niechlujne lub wykonane z błędami. Staną się przecież  swego rodzaju „wizytówką” Waszego ślubu!

Źródło: https://wesele123.pl

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/12/wedding-1760024_960_720.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/12/wedding-1760024_960_720-420x280.jpgBeauty WomenLifestyleślub,wesele,zaproszenieZaproszenia ślubne to nieodzowny element ceremonii. Bez nich zabrakłoby gości, z którymi chcemy świętować ten szczególny dzień. Choć ich wybór i zamówienie wydaje się czymś łatwym, wielu narzeczonym spędza sen z powiek. Oto kilka porad, jak dobrać te najpiękniejsze zaproszenia. Zastanówcie się nad stylem wesela. Firmy poligraficzne i drukarnie...