odchudzanie

Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać infekcjom intymnym niż je leczyć. Infekcje intymne bardzo często mają podłoże grzybicze, są zaraźliwe i mają tendencje do nawrotów. Ryzyko zachorowania jest większe wiosną i latem oraz kiedy często korzystamy z publicznych toalet i kąpiemy się w basenach.

Profilaktyka infekcji intymnych.

Aby zmniejszyć ryzyko występowania infekcji intymnych należy:

  • Należy stosować kosmetyki do mycia o naturalnym pH
  • Nosić przewiewną i bawełnianą bieliznę, ponieważ skóra musi oddychać. Wilgotne środowisko sprzyja namnażaniu się bakterii i grzybów
  • Zrezygnować z obcisłych spodni i wykonanych ze sztucznych materiałów
  • Ręcznik powinien być rzeczą osobistą
  • Lepiej brać prysznice niż długie kąpiele w wannie
  • Jeśli istnieje podejrzenie infekcji, podczas stosunku prezerwatywa jest koniecznością.
  • Najlepiej zrezygnować z używania perfumowanych płynów do higieny intymnej, ponieważ zaburzają naturalną florę bakteryjną pochwy.
  • Przed stosunkiem należy dokładnie umyć okolice narządów płciowych, zarówno kobieta i mężczyzna, a po stosunku należy oddać mocz.
  • Unikać jedzenia słodyczy i cukru, które sprzyjają namnażaniu się chorobotwórczych grzybów.

W jakich sytuacjach kobiety powinny zachować szczególną ostrożność?

Szczególnie narażone na infekcje intymne są kobiety w ciąży, ponieważ zmienia się odczyn pH pochwy na zasadowy oraz dochodzi do zmian w gospodarce hormonalnej.

Przyjmowanie antybiotyków niszczy naturalną florę bakteryjną organizmu, a to prowadzi do wypłukania minerałów takich jak np. cynk. Niedobór cynku może prowadzić do infekcji intymnych, dlatego zaleca się używanie probiotyków przez kilka miesięcy po terapii antybiotykowej.

Podczas stosunku zalecana jest prezerwatywa, ponieważ najczęściej dochodzi do zarażenia drogą płciową. Prezerwatywa zapobiega przenoszeniu bakterii i grzybów na organizm partnera seksualnego, lecz nie jest jedynym sposobem zapobiegania. Bardzo ważne jest, aby nie pomijać pieszczot przed stosunkiem, pomaga to kobiecie wytworzyć w pochwie śluz, który zapobiega otarciom. Otarcia mogą powodować powstawanie infekcji intymnych. Ryzyko infekcji rośnie także, jeśli stosunki płciowe są zbyt częste, ponieważ sperma podwyższa pH pochwy. Najważniejsze jest to, żeby zapobiegać infekcjom, lecz nigdy nie leczyć ich na własną rękę.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/fotolia_134011119_subscription_monthly_m-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/fotolia_134011119_subscription_monthly_m-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiechoroby,infekcje,kobieta,zdrowieZdecydowanie lepiej jest zapobiegać infekcjom intymnym niż je leczyć. Infekcje intymne bardzo często mają podłoże grzybicze, są zaraźliwe i mają tendencje do nawrotów. Ryzyko zachorowania jest większe wiosną i latem oraz kiedy często korzystamy z publicznych toalet i kąpiemy się w basenach. Profilaktyka infekcji intymnych. Aby zmniejszyć ryzyko występowania infekcji intymnych...