stomatologia

Chirurgia stomatologiczna jest jedną z dziedzin stomatologii, która cechuje się współcześnie ogromną popularnością ze względu na niemalże nieograniczone możliwości. Dziedzina ta wciąż rozwija się, udoskonala, co sprawia, że nie tylko w jej ramach możliwe staje się usuwanie zębów, ale też można odtworzyć tkankę kostną oraz dokonać mikrochirurgii tkanek miękkich. Jest to niezbędna czynność, aby przygotować jamę ustną do wszczepienia implantów, zabiegów protetycznych czy też endodoncji.

Możliwości chirurgii stomatologicznej

Chirurgia stomatologiczna to rozwinięta dziś dziedzina, wykorzystująca ogromną wiedzę a także nowoczesną technikę i technologię, dzięki czemu w ramach jej działalności możemy skorzystać z ogromnej ilości usług, które to pozytywnie wpłyną na zdrowie oraz wygląd naszych zębów. Chirurgia stomatologiczna obejmuje więc dziś usługi jakimi są:

  • konsultacje chirurgiczne
  • diagnostyka radiologiczna
  • pobranie materiału do badań histopatologicznych
  • Ekstrakcję zębów stałych i mlecznych
  • Leczenie powikłań ropni
  • Usunięcie korzenia zęba przy miejscowym znieczuleniu
  • Resekcję wierzchołka korzenia
  • rekonstrukcje ubytków kostnych
  • przeszczepy poszczególnych bloków kostnych
  • zabiegi mikrochirurgiczne na tkankach miękkich które obejmować mogą między innymi przeszczepy łącznotkankowe, lub też wydłużanie koron klinicznych

Zastosowanie lasera w chirurgii stomatologicznej

Chirurgia stomatologiczna rozwija się niezwykle szybko dzięki prowadzeniu wciąż nowych badań, a także możliwości zastosowania nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń. To właśnie one wspierają wiedzę i umiejętności lekarzy i sprawiają, że ich praca wykonywana jest jeszcze lepiej i jeszcze bardziej fachowo i precyzyjnie. To niewątpliwie wpływa korzystnie na zabiegi dla wszystkich pacjentów.

Obecnie ogromne zastosowanie w chirurgii stomatologicznej ma laser. Sprawia, że rany po przeprowadzonych zabiegach oraz ekstrakcjach o wiele szybciej się goją. Dzieje się tak dlatego, że światło jakie wytwarza laser pobudza system immunologiczny, a tym samym mamy do czynienia z o wiele szybszą regeneracją i odnową uszkodzonych komórek.

Laser ma jeszcze jedną właściwość, albowiem z jego użyciem możemy przeprowadzić szybsze i bardziej dokładne zabiegi a co istotne następuje całkowita likwidacja odczuwania bólu. Niewątpliwie jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ wielka ilość pacjentów unika gabinetów stomatologicznych ze strachu przed bólem. Dziś zabiegi z użyciem lasera są przeprowadzane całkowicie bezboleśnie oraz w pełnie fachowo.

Więcej dowiesz się na dentestetica.pl/leczenie/chirurgia-stomatologiczna

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/stomatologia.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/stomatologia-420x263.jpgBeauty WomenZdrowiechirurgia stomatologiczna,laser,stomatologia,zdrowieChirurgia stomatologiczna jest jedną z dziedzin stomatologii, która cechuje się współcześnie ogromną popularnością ze względu na niemalże nieograniczone możliwości. Dziedzina ta wciąż rozwija się, udoskonala, co sprawia, że nie tylko w jej ramach możliwe staje się usuwanie zębów, ale też można odtworzyć tkankę kostną oraz dokonać mikrochirurgii tkanek miękkich....