paznokcie

Paznokcie wpływają na wizerunek kobiety bardziej niż się nam wydaje. Kiedy są zadbane przyciągają uwagę otoczenia, a także zdobią dłonie lepiej niż jakakolwiek biżuteria. Nie każda z nas może pochwalić się mocnymi paznokciami o idealnym kształcie, jednak powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że mamy duży wpływ na ich wygląd. Żeby cieszyć się zadbaną płytką wcale nie musimy inwestować dużych sum pieniędzy w usługi manicurzystki. Nad jej kondycją możemy popracować w warunkach domowych. Dobre nawyki w zakresie dbania o paznokcie wpłyną na nie o wiele lepiej niż najkosztowniejsze zabiegi.

Paznokcie wpływają na wizerunek kobiety bardziej niż się nam wydaje. Kiedy są zadbane przyciągają uwagę otoczenia, a także zdobią dłonie lepiej niż jakakolwiek biżuteria. Nie każda z nas może pochwalić się mocnymi paznokciami o idealnym kształcie, jednak powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że mamy duży wpływ na ich wygląd. Żeby cieszyć się zadbaną płytką wcale nie musimy inwestować dużych sum pieniędzy w usługi manicurzystki. Nad jej kondycją możemy popracować w warunkach domowych. Dobre nawyki w zakresie dbania o paznokcie wpłyną na nie o wiele lepiej niż najkosztowniejsze zabiegi.

Dobre nawyki, które poprawią stan paznokci

Jeżeli chcemy, żeby nasze dłonie, a także płytka paznokcia zawsze prezentowały się nienagannie powinnyśmy postarać się o wyrobienie pewnych nawyków, które nam to umożliwią. Warto zdawać sobie sprawę, że kobiety, których dłonie i paznokcie budzą nasz podziw:

 • dbają, żeby zmywać naczynia w rękawiczkach,
 • po każdym umyciu rąk aplikują na nie dobry krem nawilżający,
 • unikają narażania dłoni na działanie promieniowania słonecznego,
 • unikają skrajnie niskich lub wysokich temperatur,
 • stosują domowe zabiegi, które poprawiają wygląd dłoni i paznokci,
 • stosują prawidłową dietę.

Jeżeli nie posiadamy zmywarki prawdopodobnie każdego dnia spędzamy nieco czasu na zmywaniu naczyń. W efekcie nasze dłonie i paznokcie często narażone są na działanie wody i szkodliwych detergentów. O ile okazjonalne zmywanie nie wyrządzi nam szkody, o tyle czynność ta wykonywana regularnie sprawi, że dłonie staną się przesuszone, a paznokcie łamliwe, zaznacza kosmetolog z Foot-Med. Możemy temu łatwo zapobiec używając specjalnych gumowych lub silikonowych rękawiczek do zmywania, które można zakupić w każdym niemal supermarkecie.

Przedstawiciele pewnych zawodów częściej niż inni zmuszeni są do mycia rąk. Nawyk ten jest niezbędny lekarzom, kosmetyczkom, kosmetologom, weterynarzom, chemikom, farmaceutom czy pielęgniarkom. W sytuacji, kiedy nie możemy zrezygnować z częstego mycia rąk powinnyśmy pamiętać, żeby po każdym myciu wklepywać w nie krem nawilżający. Dobry krem sprawi, że unikniemy przesuszenia dłoni i zwiększonej łamliwości płytki paznokci.

Chrońmy dłonie i paznokcie przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych

Tym co sprawia, że skóra naszych dłoni starzeje się szybciej, a paznokcie stają się kruche i łamliwe są między innymi czynniki atmosferyczne. Negatywny wpływ na urodę naszych dłoni ma promieniowanie słoneczne, bardzo niskie, a także bardzo wysokie temperatury. Jeżeli mamy taką możliwość, unikajmy wychodzenia z domu w czasie silnych upałów lub mrozów. Kiedy wyjście jest konieczne – chrońmy nasze dłonie! O ile noszenie rękawiczek podczas zimowych chłodów nie jest niczym dziwnym, o tyle ich zakładania latem w naszej strefie kulturowej obecnie się nie praktykuje. W przypadku kiedy nie możemy przekonać się do cienkich, letnich rękawiczek, zadbajmy przynajmniej o nasmarowanie dłoni dobrym kremem zawierającym wysokie filtry UV. Taki nawyk może sprawić, że nasze dłonie będą wyglądały o wiele młodziej niż u naszych rówieśniczek, a paznokcie będą mocne.

Domowe zabiegi, które poprawiają wygląd dłoni i paznokci

Jeżeli chcemy poprawić stan naszych paznokci i skóry dłoni możemy udać się na zabieg do salonu manicure. Równie dobre efekty przynosi domowa pielęgnacja. Doskonałym pomysłem jest regularne smarowanie dłoni kremem do rąk na noc, a następnie zakładanie bawełnianych rękawiczek. Taki zabieg sprawi, że skóra rano będzie miękka, elastyczna i odżywiona. Żeby kosmetyki do pielęgnacji dłoni działały jeszcze lepiej warto co jakiś czas wykonywać peeling. Dobry peeling do skóry dłoni można kupić w drogerii, sklepie internetowym lub wykonać samodzielnie. Idealnie sprawdzi się tu mieszanka kawy, soli i oliwy z oliwek. Możemy również wykonać peeling z cukru i miodu. Paznokcie warto moczyć od czasu do czasu w roztworze zawierającym oliwę z oliwek i sok z cytryny. Jest to świetny sposób na nawilżenie skóry dłoni, a także wzmocnienie i wybielenie płytki paznokcia.

Dieta a wygląd paznokci

Wszystkie kobiety, które nie są zadowolone z kondycji swoich dłoni i paznokci powinny zdawać sobie sprawę, że nawet najlepsze zabiegi i kosmetyki na nic się nie zdadzą jeżeli nasza dieta będzie uboga w wartości odżywcze. Zmiany w pielęgnacji dobrze jest rozpocząć właśnie od rewolucji na swoim talerzu. Jakie składniki powinna zawierać dieta na mocne paznokcie? Dobrze jest zadbać, żeby w naszym menu znalazły się produkty zawierające:

 • znaczne ilości białka,
 • cynk,
 • potas,
 • wapń,
 • witaminy z grupy B,
 • a także magnez.

Sposobem na dostarczenie naszemu organizmowi wszystkich wymaganych składników odżywczych jest stosowanie dobrych suplementów diety. Mogą być to preparaty dedykowane specjalnie dla wzmocnienia paznokci – zawierające między innymi wyciąg ze skrzypu polnego, choć nie jest to regułą. Dobre efekty uzyskamy stosując również inne suplementy witaminowe. Pamiętajmy jednak, że ich celem jest jedynie uzupełnienie dobrze zbilansowanej diety i nie mogą one zastąpić właściwego sposobu odżywiania.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/queen_rules_paznokcie.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/queen_rules_paznokcie-420x280.jpgBeauty WomenUrodakosmetyka,paznokcie,uroda,zabiegiPaznokcie wpływają na wizerunek kobiety bardziej niż się nam wydaje. Kiedy są zadbane przyciągają uwagę otoczenia, a także zdobią dłonie lepiej niż jakakolwiek biżuteria. Nie każda z nas może pochwalić się mocnymi paznokciami o idealnym kształcie, jednak powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że mamy duży wpływ na ich wygląd. Żeby...