krem

Stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego zazwyczaj kojarzy się z dość zaawansowanym wiekiem. Jest to jednak mit, a moment, w którym zaczynamy dostrzegać u siebie poważne zmarszczki to nieco za późno, by móc odwlec pojawianie się pierwszych oznak starzenia. Wówczas nawet najlepszy krem przeciwzmarszczkowy, choć jest w stanie wiele zdziałać, nie wypełni już całkowicie głębokich linii, ale może zapobiec powstaniu kolejnych. Tego rodzaju kosmetyk właściwie warto zacząć stosować dość wcześnie. Jak wybrać odpowiedni krem i kiedy zacząć go stosować?

Proces starzenia – kiedy stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Zła wiadomość jest taka, że proces starzenia się skóry startuje nawet w okolicach 25. roku życia. Jest to umowny próg, ponieważ u różnych osób może do tego dojść nieco wcześniej lub nieco później. Wpływ na ten fakt ma między innymi nasz tryb życia, sposób odżywiania, stosowanie lub niestosowanie używek, ale też geny przekazywane przez rodziców, a nawet stres. Łatwo zatem wysnuć wniosek, że stosowanie pierwszych produktów przeciwzmarszczkowych najlepiej zacząć co w okolicach 30. roku życia. Oczywiście kluczową sprawą jest dopasowanie kosmetyku do wieku i indywidualnych potrzeb skóry. Najlepszy krem przeciwzmarszczkowy to taki, który działa kompleksowo, jednak nie ma powodu, by w wieku 30 lat sięgać po kosmetyki dla kobiet 50+. Wiek 40 lat jest jednak ostatnim dzwonkiem na skuteczną ochronę przeciw zmarszczkom. Szczególną troską należy też otoczyć cerę wokół oczu. Tu także przyda się krem przeciwzmarszczkowy, jednak o lekkiej konsystencji i bardziej skoncentrowanym składzie, ponieważ skóra w tej strefie oraz wokół ust najwcześniej zaczyna się starzeć.

Najlepszy krem przeciwzmarszczkowy – jaki?

Tym, co powoduje, że skóra dodaje nam lat, bardzo często jest jej przesuszenie. Stąd też wiele kremów nade wszystko ma za zadanie silnie nawilżać. Dobrze nawilżona skóra nie tylko jest gładsza w dotyku i lepiej się prezentuje, ale przy okazji lepiej chroni się przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych i wolnych rodników doprowadzających do degradacji komórek. Dodatkowo kosmetyk tego typu powinien działać odżywiająco i regenerująco, przyspieszając proces odnowy skóry. Nierzadkim elementem kosmetyków przeciwzmarszczkowych jest też filtr UV. Warto pamiętać, że najlepszy krem przeciwzmarszczkowy powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb, dlatego czasem trzeba przetestować różne kosmetyki, zanim trafimy na coś odpowiedniego. Optymalnym przykładem jest chociażby Revitalift Krem Napinający Przeciwzmarszczkowy i Ujędrniający od Loreal, przeznaczony dla kobiet po 40. roku życia. Jak już sama nazwa wskazuje, krem działa na wielu płaszczyznach, zapewniając cerze młody wygląd, ale też nienaganną kondycję. Napina i ujędrnia skórę, a przez to działa lekko liftingująco. Wyraźnie odmładza skórę, redukuje niedoskonałości i zwalcza widoczne oznaki starzenia. Regularne stosowanie pozwala przywrócić właściwy owal i kontur twarzy, poprawia elastyczność cery, ujędrnia skórę na szyi (nie wolno pomijać tej strefy w codziennej pielęgnacji). Jego kompleksowy skład i wielotorowe działanie powodują, że idealnie sprawdza się do codziennej pielęgnacji. Już od pierwszej aplikacji zostawia skórę aksamitną w dotyku.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/01/2-1200x801.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/01/2-420x280.jpgBeauty WomenUrodakosmetyki,krem,uroda,zmarszczkiStosowanie kremu przeciwzmarszczkowego zazwyczaj kojarzy się z dość zaawansowanym wiekiem. Jest to jednak mit, a moment, w którym zaczynamy dostrzegać u siebie poważne zmarszczki to nieco za późno, by móc odwlec pojawianie się pierwszych oznak starzenia. Wówczas nawet najlepszy krem przeciwzmarszczkowy, choć jest w stanie wiele zdziałać, nie wypełni...