buty

Bieganie to sport uniwersalny. Z jego uroków korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Od czego rozpocząć treningi i na co zwracać uwagę, by nie zaliczyć falstartu i nie odpaść w przedbiegach?

Bieganie – najważniejsze informacje

Biegać może każda osoba, która jest względnie zdrowa. Oznacza to, że przeciwwskazaniem do uprawiania tego sportu jest aktywne leczenie choroby bądź przewlekłego schorzenia. Osoby, których powyższy problem dotyczy, powinny skonsultować się ze swoim lekarzem. Ci, którzy na nic się nie skarżą, mogą ochoczo rozpocząć pierwszy trening.

Kluczową, niezbędną rzeczą jest ustalenie priorytetów. Ilu biegaczy, tyle różnych motywacji. Cel musi być zawsze jasno określony. Niezależnie od tego, czy jest nim chęć zrzucenia wagi, pragnienie poprawy sylwetki czy uzyskanie lepszego samopoczucia.

Drugim, istotnym aspektem przygotowań jest zakup odpowiedniego sprzętu. Mimo, że jest to stosunkowo tani sport, nie należy oszczędzać na akcesoriach. Te odpowiadają m.in. za bezpieczeństwo i komfort podczas treningów. Niezbędnym będzie zatem zakup właściwych butów oraz wygodnej odzieży. Przyda się także czapka chroniąca przed promieniami słonecznymi i specjalna opaska na rękę. Warto zadbać również o sprzęt pozwalający na śledzenie swoich wyników. Dostępne na rynku pulsometry i zegarki GPS dają możliwość kontrolowania trasy, szybkości biegu i pomiaru tętna. Dzięki nim zliczymy też spalone kalorie. Przyrządy te są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Niestety to wszystko kosztuje. W razie braku bieżących środków na koncie (aby nie odkładać w czasie rozpoczęcia treningów!), warto skorzystać z internetowej pożyczki – na przykład za pośrednictwem portalu „Kobieta z Kasa”. System ten pozwala na elastyczne dostosowanie kwoty oraz czasu spłaty do indywidualnych możliwości finansowych. Pieniądze mogą znaleźć się na naszym rachunku już w kilkanaście minut od złożenia wniosku.

Trzecia kwestia, dotycząca początków naszej przygody z bieganiem, to stopniowe zwiększanie intensywności treningu. Dla początkującego biegacza nie jest możliwym zbyt szybkie podwojenie dystansu. Stawianie sobie niewykonalnych wyzwań skutkuje najczęściej zniechęceniem i porzuceniem fizycznej aktywności. Na początku należy doceniać swój zapał i to, że w ogóle rozpoczęło się treningi (nawet jeśli poświęcamy na nie tylko kilkanaście minut dziennie). Zwiększanie dystansu biegów i czasu poświęconego na codzienny trening, powinno nastąpić dopiero po kilku tygodniach lekkich treningów.

Jakie są zalety biegania?

Bieganie posiada liczne zalety. Wymieńmy najważniejsze z nich:

  • zwiększenie pewności siebie i wiary w swoje możliwości, m.in. dzięki pokonywaniu kolejnych wyzwań,
  • ruch na świeżym powietrzu, zwiększający produkcję limfocytów przez układ odpornościowy,
  • naturalne uwolnienie endorfin (czyli hormonów szczęścia poprawiających nastrój),
  • pomoc w modelowaniu sylwetki,
  • mobilizacja organizmu do spalania tłuszczu,
  • zwiększenie ogólnej wydolności organizmu,
  • brak konieczności wydania dużych środków finansowych na zakup sprzętu (w porównaniu do bardziej wyszukanych dyscyplin  sprzęt do biegania nie jest drogi),
  • aby pobiegać, nie musimy „udawać się” w specjalne miejsce (nie potrzebujemy do tego siłowni),
  • bieganie może być uprawiane indywidualnie (nie wymaga wcześniejszego umawiania się z grupą znajomych).

Do rozpoczęcia treningów nie trzeba chyba już nikogo specjalnie przekonywać.

Powodzenia!

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/02/buty.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/02/buty-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiebieganie,buty,ruch,sportBieganie to sport uniwersalny. Z jego uroków korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Od czego rozpocząć treningi i na co zwracać uwagę, by nie zaliczyć falstartu i nie odpaść w przedbiegach? Bieganie – najważniejsze informacje Biegać może każda osoba, która jest względnie zdrowa. Oznacza to, że przeciwwskazaniem do uprawiania tego sportu...