kobieta

Wykorzystanie technologii laserowych w kosmetyce i dermatologii umożliwia osiąganie bardzo dobrych efektów w walce z niedoskonałościami skóry.

Laser vs. blizny i rozstępy

Nie sposób uniknąć „zbierania” blizn. Niektóre z nich są wynikiem dziecięcych zabaw, inne skutkiem wypadków, jeszcze inne stanowią niechcianą pamiątkę po ciąży i porodzie. Jednak również tych blizn i rozstępów możemy pozbyć się przy użyciu lasera Palomar z głowicą Lux 1540.

Zabieg polega na wstępnym uszkodzeniu niechcianych znamion. Wiązka laserowa tworzy w tkance tysiące mikrouszkodzeń, dzięki czemu prowokuje kolagen do przyspieszonej regeneracji. Tak pobudzona skóra szybko przebudowuje swoją strukturę, dzięki czemu jej powierzchnia odzyskuje zdrowy, gładki wygląd.

Laser vs. naczynka i przebarwienia

Skóra, szczególnie wrażliwa i narażona na ciągłą ekspozycję, z łatwością ulega niechcianym przebarwieniom. Wśród innych czynników prowadzących do powstawania znamion i odbarwień możemy wymienić przyjmowanie niektórych leków, zmiany hormonalne, a także upływ czasu – wymienia nasza rozmówczyni Kamila Chulisz z Centrum WellDerm.

Z kolei kłopoty z ciśnieniem, stres i stosowanie używek, może prowadzić do powstawania innego kłopotu – widocznych zmian naczynkowych. W obu tych sytuacjach pomocne okazuje się przeprowadzenie zabiegów laserem Palomar ze specjalnym modułem MaxG.

Światło emitowane przez to urządzenie dociera wyłącznie do miejsc objętych problemem – barwnika lub krwi wypełniającej rozszerzone naczynka. Zmiana barwnikowa ulega zniszczeniu i wkrótce łuszczy się wraz z naskórkiem, zaś krew naczyniowa wchłania się w krótkim czasie, nie pozostawiając po sobie śladu.

Wszystkie opisane powyżej zastosowania wciąż nie wyczerpują szerokiego spektrum możliwości technologii laserowych stosowanych w kosmetyce, do których zaliczamy przecież również popularne zabiegi odmładzające. Odwiedzając profesjonalny gabinet medycyny w celu konsultacji problemów skórnych z pewnością jedną z proponowanych ci możliwości będą właśnie zabiegi laserowe.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/02/zabiegi-z-wykorzystaniem-lasera-1200x799.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/02/zabiegi-z-wykorzystaniem-lasera-420x280.jpgBeauty WomenUrodablizny,kobieta,laser,przebarwienia,rozstępy,urodaWykorzystanie technologii laserowych w kosmetyce i dermatologii umożliwia osiąganie bardzo dobrych efektów w walce z niedoskonałościami skóry. Laser vs. blizny i rozstępy Nie sposób uniknąć „zbierania” blizn. Niektóre z nich są wynikiem dziecięcych zabaw, inne skutkiem wypadków, jeszcze inne stanowią niechcianą pamiątkę po ciąży i porodzie. Jednak również tych blizn i...