kobieta

Mówią: „chcesz być piękna, to cierp”. Dodać trzeba: „chcesz być piękna, to płać”. Dieta zmieniająca rysy twarzy albo nowa miłość – to podobno dzięki nim wiele gwiazd zawsze wygląda olśniewająco. Nie wszystkie z nich przyznają się do stosowania zabiegów medycyny estetycznej. Część jednak wprost stwierdza, że uwielbia swoją urodę poprawiać. Zabiegi są skuteczne, mało ryzykowne i mało uciążliwe. Postrzegane są jako nieinwazyjne i bezbolesne. Z pewnością warte też swojej ceny – czego w końcu nie robi się, by wyglądać perfekcyjnie, niezależne od okoliczności i wieku?

Ile kosztują zabiegi medycyny estetycznej?

Mikrodermabrazja oraz mezoterapia to dwa zabiegi, z których coraz częściej korzystają nie tylko celebrytki. Dzięki mikrodermabrazji udaje się usunąć martwe komórki, skóra staje się dotleniona, wraca jej gładkość oraz naturalny koloryt. Ceny zabiegów zaczynają się od 100 zł (przy mikrodermabrazji twarzy) i zależą od powierzchni, na której zabieg zostanie przeprowadzony (twarz, szyja, dekolt, plecy, uda). Mezoterapia również poprawia kondycję skóry i przyspiesza jej regenerację. Cena? Od ok. 400 zł, w zależności od poddawanej zabiegowi części ciała oraz zastosowanego preparatu. Rodzajem mezoterapii jest tzw. wampirzy lifting, polegający na ostrzykiwaniu osoczem bogatopłytkowym. Chętnie z tego rozwiązania korzystają Gisele Bundchen, Bar Refaeli oraz Kim Kardashian.

Za młody wygląd gwiazd odpowiada natomiast toksyna botulinowa, czyli tzw. botoks. Do regularnego stosowania go przyznają się m.in. Nicole Kidman, Janice Dickinson, Linda Evangelista czy… David Hasselhoff. Cena niwelującego zmarszczki zastrzyku z botoksem zaczyna się już od ok. 400-500 zł. Od lat nie mniej popularny jest też kwas hialuronowy, wypełniający, wygładzający i nawilżający usta. Efekty zabiegu, kosztującego co najmniej 1200 zł, można zobaczyć np. u Natalii Siwiec, Kylie Jenner lub Edyty Górniak.

Kolejnymi – niezbędnymi dla urody – zabiegami są nici liftingujące oraz lasery. Nici poprawiają owal twarzy, unoszą brwi i wygadzają skórę szyi (od 1500 zł, od 5000 zł przy zastosowaniu nici polimlekowych). Lasery natomiast usuwają blizny, przebarwienia i rozstępy (zabiegi kosztować mogą nawet 5000 zł). Z cellulitem poradzi sobie liposukcja ultradźwiękowa – od ok. 5000 zł, a idealnie gładką skórę zagwarantuje regularnie stosowana przez Victorię Beckham depilacja laserowa (od 200 zł). Jeżeli którąś część ciała chcemy sobie powiększyć, możemy skorzystać z zabiegu reimplantacji tłuszczu. Piersi lub pośladki mogą stać się pełniejsze, jeżeli wydamy 5000 zł.

Jak je sfinansować?

To oczywiście nie wszystkie z dostępnych zabiegów medycyny estetycznej. Dodatkowo obok medycyny estetycznej pojawia się chirurgia plastyczna: tutaj ceny zabiegów zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Pieniądze na poprawienie swojej urody, pozbycie się kompleksów lub oznak starzenia się można odkładać, można je też pożyczyć, biorąc np. darmową pożyczkę chwilówkę. Koszty nie wzrosną, a efekt będzie tak zniewalający, że poczujemy się jak gwiazdy!

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/dermapen-1200x817.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/dermapen-420x286.jpgBeauty WomenUrodakosmetyka,medycyna estetyczna,urodaMówią: „chcesz być piękna, to cierp”. Dodać trzeba: „chcesz być piękna, to płać”. Dieta zmieniająca rysy twarzy albo nowa miłość – to podobno dzięki nim wiele gwiazd zawsze wygląda olśniewająco. Nie wszystkie z nich przyznają się do stosowania zabiegów medycyny estetycznej. Część jednak wprost stwierdza, że uwielbia swoją urodę...