przedszkolak

W wyprawce przedszkolaka powinno znaleźć się wszystko to, co jest niezbędne. Nic ponadto. Zanim zaczniesz ją kompletować, zorientuj się w palcówce, co jest na miejscu, a co trzeba dokupić. Oczywiście musisz też dopasować wyprawkę do wieku dziecka.

Kolorowo i bogato- worki i plecaki

Kolejna sprawa to mały, ale pojemny plecaczek. Oczywiście priorytetowa kwestia to jego design. Dziewczynki wybiorą pewnie bardziej jaskrawe, pastelowe plecaki, a chłopcy te z postaciami z gier komputerowych. Powinno znaleźć się w nich wiele miejsca na przybory piśmiennicze, czyli kredki, bloki rysunkowe, farbki czy piórniki. Warto kupić plecak z przegródką na wodę, choćby dlatego, że taki plecak przyda się także poza przedszkolem. Wyprawy rodzinne na rajdy i wycieczki po mieście z wygodnym plecakiem to podstawa.

Alternatywą do plecaczka jest worek dla przedszkolaka. Bajecznie kolorowy lub w stonowanych barwach, zakładany na plecy za pomocą zwykłych sznurków, prezentuje się niebanalnie. Na pewno zmieści się do niego kanapka, kredki, notes i woda.

Kapcie – wygodne i kolorowe

Maluch musi mieć bardzo wygodne obuwie zmienne. Nie za duże, nie za małe, kolorowe i miękkie. Podeszwa powinna być giętka, ale stabilna. Delikatnie podwyższony zapiętek to gwarancja większego bezpieczeństwa podczas zabawy. Oczywiście zadbaj o to, aby kapcie były przewiewne, zapewniające stopie odpowiednią oddychalność.

Ręcznik 30×50 i inne środki czystości

Szczoteczka do zębów i pasta plus kubek do płukania ust to podstawa. Bardzo ważny jest też odpowiedni ręcznik dla malucha. Nie musi być duży, a wręcz przeciwnie. Odpowiedni będzie ręcznik 30×50, którego wymiary są odpowiednie dla potrzeb przedszkolaka.

Taki ręcznik posłuży do wycierania przede wszystkim twarzy i rąk. Dlatego też powinien kojarzyć się dziecku z czymś przyjemnym. Szorstka tkanina i zawilgocona na pewno nie jest odpowiednia dla malucha. Ręcznik 30×50 bambusowy czy bawełniany zapewni dziecku komfort użytkowania dzięki swojej miękkości i puszystości. Oprócz tego takie tkaniny dobrze chłoną wodę i szybko schną. Dziecko często myje ręce i dlatego ta cecha jest niezwykle istotna.

Coś do jedzenia – to dodatek do wyprawki przedszkolaka

Śniadaniówka raczej nie będzie potrzebna, bo przedszkolaki mają zapewniony ciepły posiłek i coś słodkiego na deser. Jeśli jednak chcesz, aby Twoja pociecha miała zawsze przy sobie jakiś zdrowy smakołyk do schrupania, to wtedy kup mu małe pudełko na śniadanie. Możesz wypełnić je bakaliami lub pokrojonymi owocami. Jeśli udało Ci się przekonać dziecko do jedzenia warzyw, pokrój mu oprócz owoców marchewkę. Taka przekąska nie jest wysoko kaloryczna, a da Twojemu dziecku wiele radości ze słodkiego chrupania.

Jeśli kupujesz dziecku ręcznik 30×50, zdecyduj się najlepiej od razu na kilka sztuk. Zawsze lepiej mieć kilka ręczników, które są świeże i zapewnią Twojemu dziecku wysoki stopień komfortu podczas użytkowania.

Artykuły plastyczne – artystyczna część wyprawki

W wyprawce przedszkolaka nie może zabraknąć kredek. Na początek kup grubsze, najlepiej w drewnianej oprawie, aby dziecko mogło sprawnie je uchwycić. Niezbędne są również farbki akwarele i plastelina oraz bloki rysunkowe. Najlepiej część z tych artykułów umieść w dużym piórniku, a drugą część w kolorowym etui. Jeśli się da, podpisz je, aby dziecko po kilku dniach korzystania nie zostało bez kredek czy farbek.

Do wyprawki dokupuj potrzebne rzeczy, obserwując potrzeby malucha. Lepiej dołożyć brakujące rzeczy za jakiś czas, niż kupić coś zbędnego.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/12/ręczniki-30x50-przedszkolak.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/12/ręczniki-30x50-przedszkolak-420x289.jpgBeauty WomenLifestyledziecko,edukacja,przedszkole,wyprawkaW wyprawce przedszkolaka powinno znaleźć się wszystko to, co jest niezbędne. Nic ponadto. Zanim zaczniesz ją kompletować, zorientuj się w palcówce, co jest na miejscu, a co trzeba dokupić. Oczywiście musisz też dopasować wyprawkę do wieku dziecka. Kolorowo i bogato- worki i plecaki Kolejna sprawa to mały, ale pojemny plecaczek. Oczywiście...