kobieta

Młoda skóra, która produkuje kolagen w dużych ilościach, jest piękna, jędrna i sprężysta. Z czasem cenne białko staje się „towarem deficytowym”, a to sprawia, że na twarzy, szyi itd. pojawiają się nieefektowne bruzdy.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna oraz kosmetologia wypracowały nieinwazyjne rozwiązania i metody, dzięki którym można radzić sobie z przykrym problemem. Jedną z nich jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym: http://www.instytutluisa.pl/uslugi/medycyna-estetyczna-twarzy/.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Zastosowanie kwasu jest wszechstronne – likwidacja drobnych niedoskonałości, usuwanie i zmniejszanie przebarwień, zmienianie owalu twarzy. Kwas hialuronowy wykorzystuje się również przy wypełnianiu zmarszczek. Substancja jest naturalna i występuje w ludzkiej skórze. Największe zalety metody, obok bezpieczeństwa i skuteczności, to szybkość działania oraz odwracalność. Efekty są widoczne niemal natychmiast po zastosowaniu procedury i utrzymują się przez 8-12 miesięcy. Naturalne pochodzenie kwasu hialuronowego sprawia, że powodowane przez niego zmiany w wyglądzie są odwracalne. Z czasem kwas rozkłada się do postaci dwutlenku węgla i wody, a następnie zostaje wchłonięty przez organizm. To szczególnie ważne dla osób, które nie są przekonane, czy efekty korzystania z dorobku medycyny estetycznej i kosmetologii w pełni zaspokoją ich oczekiwania.

Wypełnianie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jako zabieg bezpieczny i nieinwazyjny nie wymaga specjalnych, długotrwałych przygotowań. Co najmniej 3 dni przed planowaną wizytą w gabinecie kosmetologicznym nie można przyjmować substancji zmniejszających krzepliwość krwi. Takie składniki znajdują się m.in. w aspirynie. Konkretny preparat, jego dawka i stężenie dobierane są na miejscu – w zależności od głębokości zmian, miejsca, w którym występują, rodzaju skóry itd. Wyboru dokonuje wykwalifikowany i doświadczony personel. Czasami, jeśli to wskazane, stosuje się miejscowe znieczulenie skóry.

Po zabiegu

Po zastrzykach z kwasu hialuronowego pacjent dość szybko wraca do pełnej sprawności. Do kilku godzin po zabiegu należy unikać dotykania miejsc, w których nastąpiło wkłucie. Warto także ograniczyć wyrazistą ekspresję twarzy. Przez 3 dni konieczne jest unikanie alkoholu, intensywnego wysiłku fizycznego, światła słonecznego, nadmiernie wysokich temperatur (odczuwanych np. w saunie). Ewentualne siniaki, zaczerwienienia i obrzęki, jeśli w ogóle występują, utrzymują się maksymalnie do 10 dni. Efekty w postaci wygładzenia zmarszczek, likwidacji przebarwień itd. widoczne są niemal natychmiast, a w pełnej krasie objawiają się po dwóch tygodniach po wykonaniu zabiegu. Utrzymują się maksymalnie do roku.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/wypelnianie-zmarszczek.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/wypelnianie-zmarszczek-420x252.jpgBeauty WomenUrodakosmetologia,kwas hialuronowy,medycyna,zmarszczkiMłoda skóra, która produkuje kolagen w dużych ilościach, jest piękna, jędrna i sprężysta. Z czasem cenne białko staje się „towarem deficytowym”, a to sprawia, że na twarzy, szyi itd. pojawiają się nieefektowne bruzdy. Medycyna estetyczna Medycyna estetyczna oraz kosmetologia wypracowały nieinwazyjne rozwiązania i metody, dzięki którym można radzić sobie z przykrym...