włosy

Nikt nie jest zadowolony z nadmiernej utraty włosów. Zanim jednak zdecydujemy się na zabiegi wzmacniające włosy, warto poszukać przyczyny tego problemu. Może okazać się, że eliminacja źródła może mieć kluczowe znaczenie.

Dlaczego włosy wypadają?

Bardzo często czynnikiem powodującym wypadanie włosów jest stres, dotyczy to szczególnie kobiet. Zwykle włosy zaczynają wypadać po około 3 miesiącach po wystąpieniu czynnika sprawczego . Włosy wypadają również na skutek mało wartościowej diety, ubogiej w witaminy i minerały. Przyczyną tego problemu mogą być również problemy hormonalne, czynniki genetyczne, choroby ogólnoustrojowe lub przyjmowanie leków. Po porodzie i podczas odchudzania również mamy do czynienia z wypadaniem włosów.

Co sprzyja wypadaniu włosów?

Jeśli włosy są osłabione, suche i matowe sprzyja to ich wypadaniu, dlatego trzeba o nie zadbać nie tylko od środka, ale także od zewnątrz. Lepiej ograniczyć do minimum używanie suszarki, prostownicy oraz stosowanie zabiegów fryzjerskich np. farbowania, ondulacji. Kosmetyki do układania włosów również je obciążają, więc lepiej ich nie nadużywać. Należy wziąć pod uwagę fakt, że jesienią i wiosną wypada więcej włosów niż zazwyczaj, nie ma potrzeby się tym przejmować. Podczas codziennej pielęgnacji trzeba pamiętać, aby nie szarpać ich podczas mycia i czesania oraz używać letniej wody podczas mycia. Lepiej jest, nie wiązać włosów w koński ogon lub kok, ponieważ może to prowadzić do nadmiernego ich pociągania i wypadania włosów.

Co na wypadające włosy?

Zanim zdecydujemy się na specjalistyczne zabiegi, w pierwszej kolejności należy w miarę możliwości wyeliminować czynnik powodujący wypadanie. Warto także zadbać o właściwą dietę, suplementy diety oraz odpowiednią pielęgnację. Jeśli jednak zauważymy, że podczas mycia i czesania wypada coraz więcej włosów i widać na skórze głowy, że włosy są przerzedzone, warto udać się do specjalisty. Lekarz medycyny estetycznej podpowie, co na wypadające włosy będzie najlepsze.

Obecnie najskuteczniejszą metodą powstrzymującą wypadanie włosów i stymulujących ich wzrost jest mezoterapia skóry głowy. Zabieg polega na ostrzyknięciu miejsc przerzedzonych koktajlem składników aktywnych. Ostrzykiwanie jest wykonywane powierzchownie pod skórę lub głębiej, pod mieszki włosowe. Zabieg trwa około 15-20 minut, początkowo należy go powtarzać raz w tygodniu przez 2 miesiące. Trzeba pamiętać, że mezoterapia nie działa bezpośrednio na przyczynę wypadania włosów. Jeśli nie wyeliminujemy problemu, włosy mimo wszystko zaczną wypadać.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/06/blanx-1200x942.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/06/blanx-420x330.jpgBeauty WomenWłosychoroby,włosy,zdrowieNikt nie jest zadowolony z nadmiernej utraty włosów. Zanim jednak zdecydujemy się na zabiegi wzmacniające włosy, warto poszukać przyczyny tego problemu. Może okazać się, że eliminacja źródła może mieć kluczowe znaczenie. Dlaczego włosy wypadają? Bardzo często czynnikiem powodującym wypadanie włosów jest stres, dotyczy to szczególnie kobiet. Zwykle włosy zaczynają wypadać po...