kobieta

Po obejrzeniu mediów społecznościowych nabrałaś chęci na wykonanie swojej, profesjonalnej sesji zdjęciowej, jednak nie przekonuje cię opcja skorzystania z usług profesjonalnej wizażystki. Nie ma w tym nic złego, samodzielnie również można zdziałać cuda. W poniższym artykule pokażemy ci, jak poprawnie wykonać makijaż do sesji zdjęciowej, tak by sesja zachowała profesjonalny wymiar.

Oczywiście nie ma żadnego nakazu, informującego o tym, że do każdej sesji zdjęciowej jest potrzebny profesjonalny makijaż. Jednak bywa on niezwykle pomocny. Szczególnie dla fotografa, który oszczędza nieco czasu, który włożyłby w obróbkę od podstaw.

Mimo tego, że większość kojarzy makijaż z ukrywaniem niedoskonałości, to posiada on jeszcze jedną, znacznie ważniejszą funkcję. Mianowicie – prawidłowo wykonany makijaż potrafi w bardzo subtelny sposób wydobyć naturalne piękno fotografowanej modelki, uwydatnić konkretne cechy twarzy. Należy też zaznaczyć, że mimo powszechnego stwierdzenia, że „makijaż to makijaż” – makijaż sesyjny różni się od tego wykonywanego na co dzień. Z tego powodu osoba wykonująca makijaż codzienny nie będzie potrafiła wykonać profesjonalnego makijażu do sesji.

Od czego zależy wykonanie makijażu sesyjnego?

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane – makijaż sesyjny i jego wykonanie – różni się od noszonego na co dzień. Poniżej poznasz określone wytyczne, które mogą okazać się pomocne, podczas tworzenia makijażu do sesji zdjęciowej. Rodzaj wykonywanego makijażu zależy przede wszystkim od dominującego światła w wykonywanej sesji.

  1. Sesja zdjęciowa wykonywana przy świetle dziennym, białym lub żółtym – w tym przypadku należy wziąć pod uwagę dodatkowy warunek, którym może okazać się pogoda towarzysząca sesji. Wynika to z faktu, że w słoneczny dzień dominuje światło żółte, natomiast podczas zachmurzenia – białe. Ciekawą wskazówką może być to, że podczas panującego żółtego światła należy skupić się na użyciu większej ilości rozświetlacza, a podczas panowania białego światła należy poświęcić szczególną uwagę dobraniu odpowiedniego odcienia korektora i podkładu, mimo to makijaż powinien być przede wszystkim dopasowany do koloru cery modela. Plusem przemawiającym za wykonywaniem sesji na świeżym powietrzu jest to, iż makijaż na zdjęciach będzie wyglądać niemal identyczne, jak podczas wykonywania sesji zdjęciowej.
  2. Sesja zdjęciowa wykonywana przy oświetleniu studyjnym wymaga od nas znacznie większej precyzji w nakładaniu makijażu niż przy okazji sesji na świeżym powietrzu. Wszystko powodują lampy studyjne, które mają za zadanie wydobyć jak największą ilość detali. Dlatego decydując się na studyjną sesję zdjęciową, najlepiej użyć drogich, ale dobrych kosmetyków. W tym przypadku wykonany makijaż na zdjęciach będzie się nieco różnił.
  3. Szykujesz się do sesji zdjęciowej i szukasz makijażystki z doświadczeniem, która zrobi makijaż sesyjny? Sprawdź na https://pedzlove.pl/blog/makijaz-do-sesji-zdjeciowej-b31.html 

Jak wykonywać makijaż do sesji zdjęciowej?

Kluczem do sukcesu może okazać się dobór dobrych jakościowo kosmetyków, którymi będziemy wykonywać makijaż. Najważniejszą kwestią jest to, by miały one odpowiedni, dopasowany do naszej cery odcień. Przy wykonywaniu makijażu kieruj się zasadami opisanymi punkt wyżej, zgodnie z światłem panującym podczas wykonywania sesji zdjęciowej. Ciekawą podpowiedzią może być skupienie się na oczach podczas robienia makijażu sesyjnego. Najlepiej, żeby oczy nie były spuchnięte, na co darmowym lekarstwem jest oczywiście sen.

Nieoceniona będzie w tym przypadku, wiedza o tym, jakie kolory pasują do twojego typu cery. Należy także nie zapomnieć, że wykonanie makijażu nie kończy się na naszej twarzy, należy go również przenieść na szyję, dekolt, a nawet ramiona. Dzięki takiemu zabiegowi zapobiegniesz powstaniu różnic w kolorycie między pomalowaną twarzą, a szyją w twoim naturalnym kolorze skóry.

Nie możesz zapominać, że taka sesja może trwać wiele czasu, dlatego wszelkie drobne korekty makijażu zdecydowanie wchodzą w grę, ponieważ cała otoczka potrzebna do wykonania profesjonalnej sesji negatywnie wpływa na makijaż. Z tego powodu najlepiej mieć przy sobie kosmetyki, którymi wykonałaś makijaż. Pamiętaj, lekkie zepsucie makijażu niekoniecznie musi być twoją winą.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2021/07/pedz13-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2021/07/pedz13-420x280.jpgBeauty WomenMakijażkobieta,makijaż,sesjaPo obejrzeniu mediów społecznościowych nabrałaś chęci na wykonanie swojej, profesjonalnej sesji zdjęciowej, jednak nie przekonuje cię opcja skorzystania z usług profesjonalnej wizażystki. Nie ma w tym nic złego, samodzielnie również można zdziałać cuda. W poniższym artykule pokażemy ci, jak poprawnie wykonać makijaż do sesji zdjęciowej, tak by sesja zachowała profesjonalny wymiar. Oczywiście...