buty

Eleganckie ubranie często jest niezbędne w rozmaitych okolicznościach, co jednak niekoniecznie oznacza, że musimy nosić garnitur czy garsonkę w każdej sytuacji. W wielu przypadkach elegancki strój jest niewygodny i na dłuższą metę krępujący ruchy. Wówczas warto zastanowić się, czy dobrym wyborem nie będzie sportowa elegancja.

Jesteś kobietą, która ceni sobie przede wszystkim komfort i wygodę? A może lubisz ubierać się na sportowo i duszą Cię konwenanse eleganckiego stroju noszonego w pracy? Jeśli tylko dress code nie wymaga od Ciebie szpilek i małej czarnej czy eleganckiego kostiumu, a po prostu schludnego, bardziej szykownego niż codzienny stroju – sportowa elegancja z czarnymi sneakersami stoi przed Tobą otworem.

Na jakie okazje?

Na pewno niejednokrotnie spotykałaś spojrzenia, które wskazywały na to, że Twój strój niekoniecznie pasował do okazji – zwykle jest to spowodowane teoretycznie brakiem dostatecznej „elegancji”. To oczywiste, że – o ile nie jesteśmy ikonami świata mody, dyktującymi styl każdemu wokół – nie nałożymy na siebie stroju eleganckiego, ale sportowego np. z okazji wesela czy wytwornego przyjęcia weselnego. Sportowa elegancja, a wraz z nią np. czarne sneakersy, nie sprawdzą się również w pracy w banku, gdzie wymagany jest formalny, elegancki strój. To jednak doskonały pomysł na stylizację noszoną na przykład do pracy w biurze czy luźniejszym, nowoczesnym miejscu pracy. To również dobry pomysł na strój w szkole czy w gabinecie lekarskim – jest dostatecznie formalny, aby pokazywać szacunek dla drugiej strony, a przy tym komfortowy i nie ograniczający ruchów. Oczywiście, sprawdzi się również na co dzień, na przykład na spotkanie ze znajomymi czy wyjście na zakupy.

Co to znaczy sportowa elegancja?

Nie ma jednoznacznego określenia na ten konkretny styl ubierania. Sportowa elegancja może oznaczać zarówno czarne sneakersy, takie jak np. te ze strony: https://elikshoe.pl/pol_m_SZAFKA-Z-BUTAMI_SNEAKERSY-TRAMPKI_czarne-sneakersy-210.html, noszone do eleganckiej sukienki, jak również jeansy i bluzkę połączone z elegancką torebką i wytwornymi szpilkami. W styl ten wpisuje się każdy strój, który z jednej strony zawiera elementy ubioru formalnego, z drugiej zaś jest przede wszystkim stworzony z uwagi na wygodę jego noszenia. Z tego powodu możesz wykorzystać praktycznie wszystko, co tylko znajduje się w Twojej szafie.

Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim nie warto przesadzać – jeśli elementów sportowych będzie zbyt wiele, to cała stylizacja zacznie wyglądać niekorzystanie i po prostu niepoważnie. Z drugiej strony czarne sneakersy założone na niektóre okazje i zestawione z eleganckimi dodatkami mogą wyglądać na tyle źle, że wpłyną na odbiór naszej osoby przez ludzi z otoczenia – zwłaszcza tych, którzy widzą nas po raz pierwszy.

Sportowa elegancja jest jednym z tych wyborów, które w większości codziennych sytuacji sprawdzą się po prostu idealnie. Strój odpowiadający kryteriom, czyli zarówno czarne sneakersy, jak i czerwone szpilki, mała czarna czy jeansy i biała koszula – znajdziemy w praktycznie każdej kobiecej szafie. Warto odważyć się na takie połączenie, bo może być szczególnie wygodne i funkcjonalne.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/09/czarne-buty-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/09/czarne-buty-420x280.jpgBeauty WomenModabuty,moda,sportEleganckie ubranie często jest niezbędne w rozmaitych okolicznościach, co jednak niekoniecznie oznacza, że musimy nosić garnitur czy garsonkę w każdej sytuacji. W wielu przypadkach elegancki strój jest niewygodny i na dłuższą metę krępujący ruchy. Wówczas warto zastanowić się, czy dobrym wyborem nie będzie sportowa elegancja. Jesteś kobietą, która ceni sobie...