golf

Podziwiamy soczystą i zieloną trawę na polach golfowych, ale nie zdajemy sobie sprawy, że pielęgnacja takiej nawierzchni jest bardzo dużym wyzwaniem. Niezbędne jest wybranie wysokiej jakości materiałów oraz mieszanek traw zachowujących długo dobrą prezencję. Zanim golfiści pojawią się na polu, konieczne jest wykonanie prac związanych z przygotowaniem do zawodów.

Jak pielęgnować nawierzchnię?

Trawa golfowa wymaga skrupulatnej i profesjonalnej opieki, aby mogła się prezentować pięknie na każdych zawodach. Praca konserwatora tej nawierzchni jest bardzo odpowiedzialna i wymaga reagowania na różne nieprzewidziane sytuacje. Zakres prac obejmuje koszenie, nawadnianie oraz usuwanie wszystkich pojawiających się nieprawidłowości. Na początku sezonu, czyli na przełomie marca i kwietnia usuwa się z powierzchni trawy golfowej zalegającą warstwę obumarłych roślin. Umożliwimy w ten sposób wzrost i prawidłowe krzewienie trawy na boisko. Dość ważny zabieg to także napowietrzenie trawy na polu golfowym przebiegające za pomocą aeratora. Glebę należy nakłuć specjalnymi kolcami lub rurkami, dzięki czemu zwiększymy dostęp wody i powietrza do głębszych warstw podłoża. Następnie przychodzi czas na piaskowanie i nawożenie trawy na murawę. Piaskowanie pomoże ograniczyć rozrost mchu oraz dostarczy korzeniom więcej powietrza. Nawożenie polega natomiast na dostarczeniu składników odżywczych do gleby, których zadaniem jest pobudzenie wzrostu i odżywienie trawy. Jednym z obowiązków jest również koszenie. Warto wspomnieć, że w różnych obszarach boiska golfowego trawa powinna mieć różnorodną wysokość. Podczas codziennej pracy bardzo ważna jest kontrola stanu trawnika, ponieważ jest on narażony na wiele chorób.

Jaką trawę wybrać na pole golfowe?

Sklep Emeralld oferuje wiele rodzajów mieszanek traw na murawę. Można wybrać nasiona specjalnie stworzone do konkretnych partii pola golfowego. Trawa na boisko wyróżnia się wytrzymałością na gniecenie, ścieranie oraz pojazdy mechaniczne. Jedną z zalet jest również odporność na różne warunki atmosferyczne oraz wilgoć i zaleganie wody. Profesjonalna trawa wymaga dobrej pielęgnacji, ale odwdzięczy nam się świetną kondycją przez wiele zawodów. Piękna zielona połać będzie doceniona przez graczy oraz widzów oglądających rozgrywki. W sklepie znajdziemy mieszanki na poszczególne obszary: green, tee, rough i fairway. Każda z tych okolic wymaga odmiennej pielęgnacji, dlatego rodzaj trawy trzeba dopasować do podłoża. Trawa golfowa przeznaczona na obszar green może być koszona nawet na wysokość 3-4 mm i wyróżnia ją szybka regeneracja. Produkt na obszar fairway jest natomiast odporny na duże obciążenia.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/09/golf-1284012_1280-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/09/golf-1284012_1280-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiegolf,sportPodziwiamy soczystą i zieloną trawę na polach golfowych, ale nie zdajemy sobie sprawy, że pielęgnacja takiej nawierzchni jest bardzo dużym wyzwaniem. Niezbędne jest wybranie wysokiej jakości materiałów oraz mieszanek traw zachowujących długo dobrą prezencję. Zanim golfiści pojawią się na polu, konieczne jest wykonanie prac związanych z przygotowaniem do zawodów. Jak...