okulary

Okulary przeciwsłoneczne latem to artykuł niezwykle ważny, wręcz ten pierwszej potrzeby. Jeżeli nie chronimy oczu przed promieniami słońca, narażamy je na promieniowanie UVA oraz UVB. Jakie okulary wybrać? Czy wystarczą te, które kosztują kilka złotych i można nabyć je w supermarkecie? Czy należy wybrać droższe markowe okulary?

Okulary z filtrem UV – konieczność czy zbędny wydatek?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, nie tylko dbamy o ich fason, ale przede wszystkim o zdrowie naszych oczu. Wybierać musimy rozsądnie, ponieważ badanie na temat okularów wybranych losowo na bazarze, czy w supermarkecie wykazało, iż nie posiadają filtra UV. To sprawia, że zamiast chronić, mogą powodować uszkodzenie struktur oka. Szkła przyciemnione powodują, że źrenice rozszerzają się a przez to więcej promieni UV dostaje się do oczu. Promieniowanie odpowiada za rozwój wielu chorób, a przede wszystkim zaćmy. Dodatkowo okulary bez filtru prowadzą do częstych stanów zapalnych spojówek i rogówki a także do zwyrodnienia siatkówki i żółtej plamki.

Ochrona oczu przed promieniowaniem ultrafioletowym jest bardzo ważna, dlatego wybierajmy okulary, które są wyposażone w filtr blokujący najlepiej do 400 nm. Soczewki tego typu na ogół mają oznaczenie UV-400. Flirt jest ważny zarówno w przypadku soczewek ciemnych jak i bezbarwnych.

Jak dopasować okulary do kształtu twarzy?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne zwróćmy uwagę, aby były modne a zarazem pasowały do kształtu twarzy.

Jeżeli Twoja twarz jest okrągła, okulary powinny ją nieco wyszczuplić. Oprawki powinny być lekko kanciaste, bądź też w modnym ostatnio „kocim” stylu.

Twarz owalna cechuje się idealną proporcją szerokości do długości, dlatego można pozwolić sobie na niemal każdy typ oprawek. Najlepiej sprawdzają się jednak okulary o geometrycznym kształcie, a także te o zaokrąglonej dolnej części.

Do twarzy trójkątnej najbardziej pasują oprawki w wyrazistym kolorze, prostokątne lub owalne. Oprawki w części górnej powinny być w nieco ciemniejszej barwie.

Twarz kwadratowa ma równe proporcje, a także wyraziste rysy. Wybrane okulary powinny ją złagodzić. Oprawki powinny być okrągłe, wyróżniać się ciemniejszą górą oraz jasnym dołem.

Czy wiesz już na jakie okulary przeciwsłoneczne się zdecydować?

„Wyrazistość, innowacja, nowoczesność, a przede wszystkim doskonała ochrona oczu to podstawowe elementy, na które powinniśmy zwracać uwagę wybierając okulary przeciwsłoneczne” – mówi specjalista z serwisu 1242.eu.

Okulary przeciwsłoneczne – 3 najciekawsze modele

Niezwykle ciekawą propozycją, zwłaszcza dla kobiet, ale również i dla nowoczesnych mężczyzn są okulary RAY BAN 3025 AVIATOR LARGE METAL Matte Gold, w kolorze intensywnej fuksji. Cechują się kształtem aviator i złotymi oprawkami. Wyrazistości dodają różowe soczewki, których indeks ochronny wynosi 3.

aviator

Dla prawdziwych eleganckich mężczyzn znakomicie sprawdzą się szare okulary PRADA Black / Grey Gradient PR53SS 1AB0A7. Czarne kocie oprawki dodadzą uroku każdej twarzy i wyglądają naprawdę wyjątkowo, modnie, wręcz przyciągają spojrzenie.

prada

Jeżeli chcesz zadbać o oczy w jak najwyższym stopniu wybrać warto okulary marki Oakley®. Chronią one oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, zaś styl jest typowo sportowy. Okulary są unikalne, modne, zaś kształt jest stworzony z myślą o wszystkich, którzy lubią prawdziwą innowację.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/08/okulary-e1501565019786.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/08/okulary-420x279.jpgBeauty WomenModakobieta,moda,okulary,okulary przeciwsłoneczne,Okulary z filtremOkulary przeciwsłoneczne latem to artykuł niezwykle ważny, wręcz ten pierwszej potrzeby. Jeżeli nie chronimy oczu przed promieniami słońca, narażamy je na promieniowanie UVA oraz UVB. Jakie okulary wybrać? Czy wystarczą te, które kosztują kilka złotych i można nabyć je w supermarkecie? Czy należy wybrać droższe markowe okulary? Okulary z filtrem...