skóra

Wybór procedur zależy od osobistych preferencji i problemów, które mają być zlikwidowane przez SPA. Po przeanalizowaniu listy usług, dobrze byłoby, skonsultować się z lekarzem lub masażystą: niech pomogą zorientować się w usługach! I najważniejsze – przestrzegajcie zasad SPA-terapii. Chociaż w trakcie zabiegów odpoczywacie i relaksujecie się, ale organizm aktywnie funkcjonuje.

 Bez pośpiechu

Przestrzegajcie zasad: nie więcej niż dwie lub trzy procedury podczas jednej wizyty. Na bardziej aktywny program niewykwalifikowany organizm może odreagować dekompensacją stanu wewnętrznego – zaostrzenie utajonych procesów patologicznych i chorób przewlekłych.

Nie oczekuj natychmiastowego efektu (schudnąć o trzy kilogramy podczas jednej wizyty w SPA jest nierealne, ale jest możliwość stracić więcej w ciągu miesiąca, jeśli nie przejadać się słodyczami i regularnie uczęszczać na procedury), i nie martw się, jeśli coś idzie nie całkiem tak, jak marzyłeś. Słynny masaż tajski na początku nie wydaje się taki przyjemny.

Ważne momenty

Do SPA-salonu nie można przychodzić z pełnym żołądkiem, ale i głodnym też się nie zaleca- gdy poziom glukozy we krwi jest zmniejszony, naruszają się adaptacyjne reakcje, które są fundamentem dla regeneracji poprze SPA.

Zjedz coś 1,5-2 godziny przed zabiegiem, a podczas nich pijcie więcej wody, zielonej herbaty, soku: wszystko to zazwyczaj jest proponowane. Nie odmawiajcie! Organizm pozbywa się toksyn, aby je wygonić trzeba dużo płynów.

Bierzecie kąpiel z solą morską? Nie wycierajcie się na sucho, tylko lekko osuszcie ciało ręcznikiem. Nie przyjmujcie prysznic przez najbliższe dwie lub trzy godziny, żeby nie zmyć ze skóry solnych kryształów. Należy pamiętać, że gorące kąpiele i okłady mają tak silny wpływ, że czasami mogą spowodować pogorszenie stanu zdrowia – balneologiczne reakcje: zmęczenie, osłabienie, pogorszenie bólu.

Nie spiesz się do domu po zabiegu: zawiń się w szlafroku i posiedź w fotelu w pokoju wspólnym przez 30-40 minut, popijając zieloną herbatę. Dla Ciebie SPA to odpoczynek i relaks, a dla ciała – poważna uzdrawiająca praca, ponieważ w tym czasie on aktywnie regeneruje „uszkodzone” funkcje.

Przydatne akcesoria

Zapytaj z wyprzedzeniem co zabrać ze sobą do salonu. Do zestawu niezbędnych przedmiotów zaliczamy: kostium kąpielowy, klapki, krem do twarzy i ciała – jest doskonale wchłaniany po zabiegach, co daje osiągnięcie maksymalnego efektu kosmetycznego.

Pozostałe rzeczy zazwyczaj wydawane są na miejscu – ręczniki, szlafrok, kapcie, urządzenia do masażu (dla masażu tajskiego na przykład, wymagana jest długa szeroka koszula i spodnie z bawełny i z pasem, a w innych przypadkach wystarczy zwykła bielizna jednorazowa i czepek, żeby olej nie pobrudził włosów.)

Najważniejsze jest to, aby wszystko to było skonsultowane z lekarzem lub specjalistą od SPA, pozorna przyjemność i relaks zewnętrzny, może odwrotnie zadziałać na strukturę wewnętrzną organizmu. SPA, to nie tylko relaks, to jest swego rodzaju lecznica nie tylko ciała, ale i duszy.

Więcej porad na temat SPA i masaży znajdziesz w Zatoce Piękna.

 

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/08/c700x420.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/08/c700x420-420x252.jpgBeauty WomenSpa & Wellnessmasaż,spa,urodaWybór procedur zależy od osobistych preferencji i problemów, które mają być zlikwidowane przez SPA. Po przeanalizowaniu listy usług, dobrze byłoby, skonsultować się z lekarzem lub masażystą: niech pomogą zorientować się w usługach! I najważniejsze - przestrzegajcie zasad SPA-terapii. Chociaż w trakcie zabiegów odpoczywacie i relaksujecie się, ale organizm aktywnie...