zdjęcie

Wybór odpowiedniego obuwia dziecięcego to bardzo ważna kwestia. Szczególnie na etapie, gdy dziecko uczy się chodzić. Jednak aby nie miało ono wad postawy i czuło się pewnie stawiając kroki, musimy dbać o odpowiednie buty absolutnie zawsze.

Czy można nosić buty po rodzeństwie?

Czy wiesz, że tylko dziesięć procent maluchów rodzi się z jakimiś wadami stóp? Reszta ma te stópki zupełnie zdrowe. A jednak okazuje się po czasie, że pojawiają się u nich jakieś wady – samych stóp lub kolan, no i ogólnie – postawy. A ma na to ogromny wpływ, źle dopasowane obuwie. Wiadomo, że jeśli ktoś ma dwie córeczki, może orzec, że skoro baleriny dziewczęce po jednej są prawie nie zniszczone, to może je założyć jeszcze druga, ale trzeba wziąć pod uwagę, że dziecięce stópki są od siebie różne. I nie chodzi przecież tylko o ich długość ale również o to, że jedna jest grubsza inna bardziej smukła, a co za tym idzie ,wygniata obuwie w innym miejscu. Kiedy jedno dziecko przejmuje buty po drugim oczywiste jest, że zacznie inaczej stawiać stopy.

Także buty tylko nowe

Nawet, jeśli planowaliśmy wymienić wkładkę. A jak je wybrać? Przede wszystkim powinniśmy dbać o to, by wymieniać buty na nowe odpowiednio często. Warto mierzyć stópkę co kilka miesięcy, bo ta dziecięca rośnie znacznie szybciej niż u dorosłego.

Najpierw trzeba ocenić rozmiar – pomoże nam w tym wykwalifikowana kadra w sklepach z obuwiem dziecięcym. Gdy już go znamy, wybieramy pełne obuwie – na przykład baleriny dziewczęce – z zapasem nie większym, niż 1 cm. Jeśli chodzi o sandałki natomiast, to zapas ma być o połowę mniejszy.

Warto, a nawet należy zwrócić uwagę na czubki bucików. Muszą mieć odpowiednią szerokość i wysokość po to, żeby maluch mógł sprawnie i bez żadnych ograniczeń poruszać paluszkami. Jeżeli czubek będzie zbyt ciasny, paluszki zaczną się deformować.

Warto, żeby wybrane przez nas buciki były lekkie. Zadbajmy też o komfort ich zakładania – przy najmłodszych pociechach idealnie sprawdzają się buciki na rzepy.

Pamiętajmy, że obuwie to jeden z najważniejszych elementów dziecięcej garderoby. Jeśli chcesz zadbać o prawidłowy rozwój swojej pociechy – kupuj mu odpowiednie buty. Unikniesz wtedy deformacji stóp.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/zdjęcie-1200x724.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/zdjęcie-420x253.jpgBeauty WomenModabuty,dzieckoWybór odpowiedniego obuwia dziecięcego to bardzo ważna kwestia. Szczególnie na etapie, gdy dziecko uczy się chodzić. Jednak aby nie miało ono wad postawy i czuło się pewnie stawiając kroki, musimy dbać o odpowiednie buty absolutnie zawsze. Czy można nosić buty po rodzeństwie? Czy wiesz, że tylko dziesięć procent maluchów rodzi się...