szczoteczka

Szczoteczka elektryczna dla dzieci staje się produktem coraz chętniej wybieranym przez rodziców. Wpływa na to nie tylko bogata oferta, ale przede wszystkim chęć zadbania o prawidłową higienę jamy ustnej dziecka, mając do dyspozycji produkt skuteczniejszy od szczoteczki manualnej.

Elektryczna szczoteczka dla malucha

Zakup elektrycznej szczoteczki w przypadku dzieci może zostać dokonany, gdy maluch ukończy piąty rok życia. Na wcześniejszym etapie zaleca się stosowanie szczoteczek manualnych.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci powinna być dostosowana do wieku malucha oraz jego umiejętności posługiwania się takim produktem. Na początek można wybrać samą główkę szczoteczki elektrycznej, którą nakłada się na szczoteczkę rodzica. Dzięki temu maluch uczy się posługiwania takim produktem. Gdy już opanuje w wystarczającym stopniu użytkowanie, można z powodzeniem postawić na oddzielną szczoteczkę elektryczną.

Jaka powinna być szczoteczka elektryczna dla dziecka?

Szczoteczki elektryczne działają na zasadzie wykonywania ruchów pulsacyjno-rotacyjnych. To z tego względu zapewniają zdecydowanie bardziej skuteczną higienę jamy ustnej, co ma ogromne znaczenie w przypadku dzieci. Dziecko wkłada również mniejszy wysiłek w czyszczenie zębów.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci powinna przede wszystkim dobrze leżeć w dłoni malucha. Główka musi być miękka i mała. Należy ją regularnie wymieniać – zaleca się wymianę nie rzadziej niż co trzy miesiące.

Dobrze jest, by wyposażona była w timer. Sygnalizujący koniec mycia po upływie dwóch minut bądź oferujący sygnał po upływie minuty, która przeznaczona jest na mycie górnej części, jak i kolejnej minuty przeznaczonej dla dolnej części.

Wskazówki podczas zakupów

Szczoteczki elektryczne dla maluchów mogą działać na baterie bądź akumulatory. Te na baterie są lżejsze i tańsze, ale wymagają częstszej wymiany baterii. Akumulatorowe są cięższe i droższe, ale konieczność wymiany baterii zostaje wyeliminowana. Najważniejszy aspekt to dopasowanie szczoteczki elektrycznej do wieku, zdolności manualnych i potrzeb dziecka.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/09/szczoteczka-elektryczna-dla-dziecka-1200x969.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/09/szczoteczka-elektryczna-dla-dziecka-420x339.jpgBeauty WomenZdrowiedziecko,stomatologia,zębySzczoteczka elektryczna dla dzieci staje się produktem coraz chętniej wybieranym przez rodziców. Wpływa na to nie tylko bogata oferta, ale przede wszystkim chęć zadbania o prawidłową higienę jamy ustnej dziecka, mając do dyspozycji produkt skuteczniejszy od szczoteczki manualnej. Elektryczna szczoteczka dla malucha Zakup elektrycznej szczoteczki w przypadku dzieci może zostać dokonany,...