odchudzanie

Już na samym początku warto wspomnieć, że proces odchudzania to wieloetapowe działania służące poprawieniu stanu zdrowia i sylwetki. Zaliczymy do nich prawidłową dietę, aktywność fizyczną oraz suplementy. Każda z tych kwestii jest bardzo ważna i należy poświęcić jej odpowiednią ilość uwagi.

Prawidłowe odżywianie

Chcąc schudnąć, powinniśmy odżywiać się zdrowo i racjonalnie. Dieta w postaci głodówki przyniesie bowiem więcej problemów niż korzyści. Najlepszym rozwiązaniem jest spożywanie 4-5 mniejszych posiłków w regularnych odstępach czasu. Wskazana jest dieta o dość niskim indeksie glikemicznym wpływająca na zachowanie odpowiedniego poziomu glukozy we krwi. Zaleca się spożywać dużo warzyw, pełnoziarniste pieczywo, owoce, chude mięso oraz ryby. Podczas odchudzania powinniśmy unikać spożywania przetworzonej żywności, czyli gotowych produktów dostępnych w sklepach, fast foodów czy picia energetyków. Wrogiem odchudzania okaże się również cukier, słodycze oraz słodzone napoje. Dietetycy zalecają wypijać 1,5 litra wody dziennie oraz pić ziołowe herbaty wspomagające trawienie. Prawidłowa dieta powinna dostarczyć do organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, czyli witaminy i mikroelementy.

Aktywność fizyczna

Na samym początku procesu chudnięcia aktywność fizyczna może być dla wielu osób trudnością. Warto wspomnieć, że pomocne będą nawet długie spacery, czy półgodzinny lekki trening kilka razy w tygodniu. Rodzaj aktywności fizycznej oraz jej intensywność powinniśmy dopasować do stanu zdrowia oraz naszych możliwości. Szczególnie polecana jest joga, która wywiera na organizm relaksujący wpływ na organizm. Aktywność fizyczna powinna być przyjemnością, a nie karą. Należy zatem poszukać takiego rodzaju aktywności, który będzie nam odpowiadał i który będziemy wykonywać z radością. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z rady trenera personalnego, który podpowie dobrze dobrane ćwiczenia i pokaże jak je wykonywać.

Naturalne wspomaganie

Podczas utraty masy ciała możemy wspomagać się naturalnymi suplementami. Dobrym rozwiązaniem jest picie ziołowych naparów czy zielonej herbaty wykazującej właściwości antyoksydacyjne i zmniejszającej apetyt. Cenione podczas odchudzania jest również przyjmowanie witamin, które wspomagają organizm w codziennym funkcjonowaniu. Coraz więcej sympatyków zyskuje zielona kawa wyróżniająca się lekko kwaskowatym smakiem. Zawiera ona tyle samo kofeiny co tradycyjna kawa, więc wykazuje również działanie pobudzające. Naukowcy dostrzegli dużo właściwości prozdrowotnych, np. opóźnienie działania wolnych rodników, zapobieganie nowotworom, działanie przeciwbakteryjne. Zielona kawa może być przyjmowana do organizmu w postaci tabletek. Nie każdy lubi bowiem smak kawy, a dla takich osób polecany jest suplement. Na stronie https://www.2beslim.pl/beslim/be-slim-zielona-kawa znajdziemy obszerne informacje na temat tego suplementu.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/fotolia_134011119_subscription_monthly_m-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/fotolia_134011119_subscription_monthly_m-420x280.jpgbartek669Odchudzaniedieta,kobieta,odchudzanie,porady,zdrowieJuż na samym początku warto wspomnieć, że proces odchudzania to wieloetapowe działania służące poprawieniu stanu zdrowia i sylwetki. Zaliczymy do nich prawidłową dietę, aktywność fizyczną oraz suplementy. Każda z tych kwestii jest bardzo ważna i należy poświęcić jej odpowiednią ilość uwagi. Prawidłowe odżywianie Chcąc schudnąć, powinniśmy odżywiać się zdrowo i racjonalnie....