woda

Picie wody to jedna z tych czynności, które powinny każdemu wejść w nawyk i stanowić swego rodzaju odruch bezwarunkowy, niezależny od uczucia pragnienia czy zmęczenia. Warto bowiem wiedzieć, że takie dolegliwości, jak bóle głowy, gorączka, problemy z koncentracją czy wzmożone pragnienie stanowią już pierwsze symptomy odwodnienia organizmu. Wodę należy zatem uzupełniać regularnie, w ciągu całego dnia. Nieocenioną pomocą może okazać się w tym przypadku dystrybutor do wody.

Systematyczność kluczem do sukcesu

W  nawadnianiu organizmu kluczową rolę odgrywa systematyczność – o wiele lepsze jest spożywanie wody małymi łykami, w małych ilościach i w regularnych odstępach czasowych, niż wypicie całego litra wody naraz. Pijąc duże ilości wody „duszkiem”, wypłukujemy tylko składniki odżywcze i mineralne z organizmu. Warto także wypić szklankę wody z cytryną od razu po przebudzeniu, ponieważ w ten sposób pobudzamy metabolizm i wspomagamy pracę nerek. Osoby, które się odchudzają lub po prostu dbają o linię, powinny napić się wody także przed każdym posiłkiem, ponieważ w ten sposób zjemy mniej. Nie wspominając już o tym, że czasem zamiast sięgnąć po przekąskę, lepiej napić się wody – sygnały, jakie możemy odbierać jako uczucie głodu, w rzeczywistości oznaczają często potrzebę dostarczenia organizmowi kolejnej dawki wody. Dystrybutor do wody jest w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem: mamy wodę zawsze pod ręką i łatwiej nam zmotywować się do konsekwentnego uzupełniania płynów.

Znaczenie wody dla zdrowia i kondycji

Woda jako główny składnik naszego organizmu odgrywa w nim szereg ról, które mają duże znaczenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale również samopoczucia, wyglądu i sprawności myślenia. Jej kluczową funkcją jest oczywiście udział w procesach metabolicznych oraz transport składników odżywczych, enzymów i hormonów. Woda umożliwia także eliminację zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn. Dzięki niej temperatura naszego ciała jest stała. Woda to też naturalny „kosmetyk” dla naszej skóry. Odpowiednie nawodnienie nadaje skórze elastyczność i zdrowy koloryt, a także opóźnia jej starzenie się. Natomiast na odwodnionej skórze szybciej pojawiają się zmarszczki, wypryski, stany zapalne czy pajączki. Systematyczne picie wody w ciągu dnia poprawia też pamięć i koncentrację oraz przyspiesza nasze procesy myślowe – według badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców dostarczenie organizmowi niezbędnej dawki wody zwiększa wydajność mózgu o kilkanaście procent.

Jak zamówić dystrybutor do wody i ile to kosztuje?

Dystrybutor do wody można zainstalować w firmie, ale także w domu. Przykładowe oferty tego typu urządzeń dostępne są na https://www.getfresh.pl/oferta/zestaw-woda-dystrybutor, gdzie możemy znaleźć zarówno niewielkie urządzenia, które sprawdzą się w domowej kuchni czy salonie, jak też klasyczne, duże dystrybutory do wody. Ceny takich urządzeń wraz z dostawami wody w abonamencie zaczynają się od ok. 30 zł za zestaw. Po wypełnieniu formularzy podpisujemy umowę z dostawcą i możemy już oczekiwać pierwszej dostawy świeżej wody.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/woda.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/woda-420x281.jpgBeauty WomenLifestyledom,woda,zdrowiePicie wody to jedna z tych czynności, które powinny każdemu wejść w nawyk i stanowić swego rodzaju odruch bezwarunkowy, niezależny od uczucia pragnienia czy zmęczenia. Warto bowiem wiedzieć, że takie dolegliwości, jak bóle głowy, gorączka, problemy z koncentracją czy wzmożone pragnienie stanowią już pierwsze symptomy odwodnienia organizmu. Wodę należy...