jak dobrać kolor włosów dla siebie

Kolor włosów ma istotnie wpływ na naszą urodę, oraz to jak jesteśmy postrzegani przez innych. Bardzo często możemy spotkać się z kobietami, które nieumiejętnie dobrały odcień włosów do karnacji i muszą maskować swój błąd poprzez nałożenie odpowiednio dużej ilości makijażu na twarz. Czym więc kierować się podczas dobierania koloru włosów, aby był naszą ozdobą i podkreślał atuty naszej urody?

Odnajdź swój typ karnacji

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę podczas koloryzacji to typ karnacji jaką mamy. Nie jest to trudne zadanie, więc każdy powinien sobie z nim poradzić. Wystarczy usiąść przed lustrem, dokładnie się sobie przyjrzeć i przeanalizować swoja twarz, następnie skonfrontować swoje obserwacje z głównymi cechami karnacji, jakie wyróżniamy. Istnieją dwa podstawowe typy karnacji: karnacja jasna i karnacja ciemna. Karnacja jasna cechuje się m. in. blady bądź brzoskwiniowy kolor skóry, oczy mają najczęściej barwę zieleni, niebieskości lub ich odcieni, z reguły osoby z jasną karnacją posiadają także jasne włosy w odcieniach  blondu lub miedzi. Karnacja ciemna natomiast cechuje się obecnością piegów i bardziej żółtym odcieniem skóry. Posiadaczki ciemnej karnacji z reguły maja też ciemniejsze oczy, takie jak piwne bądź brązowy, a ich włosy posiadają naturalne refleksy.

Jak dobrać kolor włosów?

Jaki kolor dla jakiej karnacji? Osoby zaliczające się do jasnej karnacji powinny decydować się na kolory platynowe, o fioletowych tonach, bądź popielatych. Natomiast ciemne karnacje warto otoczyć twarz kolorami złota, miedzi lub czerwieni.

Dobierz kolor do rysów twarzy

Warto zwrócić również uwagę na nasze rysy twarzy. Ciemne kolory włosów uwypuklają, wyostrzają i nadają charakteru naszej twarzy, natomiast jasne odcienie łagodzą rysy naszej twarzy i nadają jej delikatności. Dlatego jeśli jesteś posiadaczką mocno zarysowanych kości policzkowych lub mocno zadartego nosa wybierz jasny odcień, który nada twojej twarzy lekkości i subtelności.

Kolor oczu a kolor włosów

Dobierając kolor włosów do karnacji warto zwrócić uwagę na kolor naszych oczu. Ma to ogromne znaczenie w ogólnym wyglądzie po zakończeniu procesu farbowania i pomaga stworzyć spójną i jednolitą całość. Najlepszym rozwiązaniem jest sytuacja, której kolor oczu jest podkreślony przez kolor włosów, który z kolei współgra z naszym typem urody. W najlepszej sytuacji znajdują się posiadaczki oczu niebieskich, ze względu na to, że odcień ten pasuje niemal do wszystkich kolorów włosów, wystarczy dobrać odpowiedni ton do karnacji. W nieco gorszym położeniu są panie, których oczy mają zielone tony. Aby pokreślić ich urok warto sięgnąć po odcienie takie jak brązy, rudości czy czerwienie. Natomiast jeśli masz piwne lub brązowe oczy i chcesz zmienić kolor włosów wybierz ciemne blondy, brązy, miedziane rudości czy karmelowe kolory. Idealnie podkreślą piękno twoich tęczówek.

Decydując się na zmianę koloru naszych włosów oddajmy się w ręce profesjonalistów, którzy pomogą nam dobrać dla nas idealny odcień i zagwarantują satysfakcjonujący efekt, którym będziemy mogli się cieszyć dłuższy czas. Dodatkowo warto skorzystać z usługi wykonywanej przez fachowca, ponieważ pozwoli nam to na dobranie odpowiedniej pielęgnacji, która dla włosów farbowanych jest tak ważna. W końcu jest ona podstawą długiego cieszenia się wymarzonym kolorem.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem Symfonia Piękna

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/06/jakdobrackolorwlosowdlasiebie-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/06/jakdobrackolorwlosowdlasiebie-420x280.jpgBeauty WomenWłosykobieta,uroda,włosyKolor włosów ma istotnie wpływ na naszą urodę, oraz to jak jesteśmy postrzegani przez innych. Bardzo często możemy spotkać się z kobietami, które nieumiejętnie dobrały odcień włosów do karnacji i muszą maskować swój błąd poprzez nałożenie odpowiednio dużej ilości makijażu na twarz. Czym więc kierować się podczas dobierania koloru...