kobieta

Pierwszym krokiem w wieczornej pielęgnacji skóry twarzy jest dokładny demakijaż. Procedura ta jest niezbędna do zachowania zdrowego wyglądu skóry.

Sen jest niezbędnym środkiem do zachowania zdrowia fizycznego oraz psychicznego. To właśnie sen umożliwia regenerację skóry oraz potęguje przyswajalność substancji odżywczych. Nie bez powodu wieczorna pielęgnacja twarzy jest więc tak istotna dla zachowania pięknego wyglądu. O czym należy pamiętać tuż przed snem?

Demakijaż twarzy

Pierwszym krokiem w wieczornej pielęgnacji skóry twarzy jest dokładny demakijaż. Procedura ta jest niezbędna do zachowania zdrowego wyglądu skóry. Pozostawienie podkładu na skórze przez całą noc może skutkować zatkaniem porów, a w konsekwencji pojawieniem się nieestetycznych wyprysków. Co więcej, pozostały na rzęsach tusz może znacząco je osłabić i przyczynić się do ich wypadania. Na rynku dostępne są różne kosmetyki, które pozwalają na dokładną, codzienną pielęgnację skóry. Do wyboru mamy mleczka do demakijażu, płyny micelarne czy specjalne nawilżane chusteczki.

Dokładne oczyszczenie

Właściwa pielęgnacja cery nie obędzie się bez dokładnego oczyszczenia. Kosmetyki myjące do twarzy pozwalają na skuteczne pozbycie się resztek makijażu, potu oraz łoju, które nagromadziły się na twarzy podczas całego dnia. Bez odpowiedniego oczyszczenia skóra twarzy nigdy nie będzie idealnie gładka. Pozostałe na skórze zanieczyszczenia mogą bowiem przyczynić się do powstawania niedoskonałości, a te do niezadowalającego wyglądu makijażu. Codzienna pielęgnacja cery powinna być przeprowadzana przy użyciu odpowiedniej wody – najlepiej by była to woda destylowana, najbezpieczniejsza dla wrażliwej skóry twarzy.

Tonizacja

Etap tonizowania skóry jest często pomijany podczas wieczornej pielęgnacji. Odpowiednio dobrany tonik pozwala przywrócić właściwe PH skóry oraz przygotuje jej strukturę do kolejnego etapu pielęgnacji. Zamiast toniku wykorzystać można wybrany hydrolat.

Nawilżenie skóry

Wieczorna pielęgnacja twarzy powinna zakończyć się nałożeniem silnie nawilżającego kosmetyku. Nawilżona skóra jest podstawą do uzyskania pięknego i młodego wyglądu twarzy. W tym celu, po przeprowadzeniu tonizacji, na skórę twarzy należy nanieść serum olejowe lub odpowiedni krem do twarzy. Efekt błyszczenia się skóry jest nieistotny nocą, zatem warto wybrać kosmetyk o działaniu intensywnie nawilżającym. Warto zainwestować w dobrej jakości kosmetyki nawilżające, bogate w witaminy i minerały, które nocą skuteczniej wchłoną się do skóry.

Podczas pielęgnacji nie należy zapominać o szyi oraz dekolcie, dla których nawilżanie jest równie istotne, jak w przypadku twarzy. Dobrze nawilżona skóra na dłużej zachowuje młody wygląd, a także lepiej prezentuje się w pełnym makijażu. Warto pamiętać o odpowiednim doborze kremu, który powinien być dostosowany do rodzaju cery oraz indywidualnych predyspozycji.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/08/kosmetyki_maseczka-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/08/kosmetyki_maseczka-420x280.jpgBeauty WomenUrodakobieta,twarz,urodaPierwszym krokiem w wieczornej pielęgnacji skóry twarzy jest dokładny demakijaż. Procedura ta jest niezbędna do zachowania zdrowego wyglądu skóry. Sen jest niezbędnym środkiem do zachowania zdrowia fizycznego oraz psychicznego. To właśnie sen umożliwia regenerację skóry oraz potęguje przyswajalność substancji odżywczych. Nie bez powodu wieczorna pielęgnacja twarzy jest więc tak istotna...