kobieta

Moda na ubrania w rozmiarze oversize gości w modowych trendach już od kilku dobrych sezonów.

Nic dziwnego, nieco za duże i niezbyt dopasowane są częstym wyborem wielu kobiet, które pragną łączyć wygodę z urokliwym wyglądem i niepowtarzalnym, nieco nonszalanckim, stylem. Dostępnych jest coraz więcej ubrań w typie oversize – do popularnych swetrów czy bluzek, dołączają spódnice, sukienki czy płaszcze. Każda miłośniczka z pewnością będzie miała w czym wybierać.

Oversize ma wiele zalet, ale…

Niewątpliwie, elementy garderoby typu oversize mają wiele zalet, trzeba jednak pamiętać, że należy je umieć odpowiednio nosić tak, by stylizacja nie wydała się zbytnio przesadzona. W tym przypadku bowiem łatwo uzyskać niekorzystny efekt, którą stylową nonszalancję zmieni w karykaturalny strój doskonały na bal przebierańców. Podstawową zasadą jest zachowanie umiaru i starannie dobierane poszczególne elementy stylizacji. Bardzo dobrze będzie wyglądać na przykład oversizowy sweter lub bluzka i dopasowane spodnie czy spódnica, natomiast już i góra i dół w typie oversize optycznie zimniejszą całą sylwetkę, a nawet sprawią, że osoba je nosząca będzie sprawiała wrażenie utopionej w ogromnych ilościach zbędnego materiału.

Dla kogo oversize?

Jedni twierdzą, że w ubraniach oversizowych każdy wygląda dobrze, inni natomiast, że przeznaczone są one głównie dla osób o określonym typie figury. Prawda leży jednak nieco pośrodku. Każda osoba może nosić ubrania oversize, ważne jednak by pamiętała, że nie w każdych będzie wyglądała równie dobrze.

Oversizowe bluzki, swetry czy żakiety najkorzystniej wyglądają na kobietach o figurze w kształcie jabłka. Doskonale bowiem zamaskują nieco wystający brzuszek. Nie znaczy to jednak, że typowe klepsydry będą w nich wyglądały niezbyt korzystnie – muszą jednak pamiętać podkreśleniu swoich atutów wąskim paskiem, który zaznaczy talię.

Natomiast płaszcze i sukienki tego rodzaju polecane są osobom wysokim, gdyż optycznie skracają. Warto założyć do nich także buty na obcasie.

Z zastosowaniem odpowiednich rozwiązań ubrania oversizowe z pewnością okażą się doskonałym modowym wyborem.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/04/oversize-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/04/oversize-420x280.jpgBeauty WomenModamoda,oversize,styl,ubraniaModa na ubrania w rozmiarze oversize gości w modowych trendach już od kilku dobrych sezonów. Nic dziwnego, nieco za duże i niezbyt dopasowane są częstym wyborem wielu kobiet, które pragną łączyć wygodę z urokliwym wyglądem i niepowtarzalnym, nieco nonszalanckim, stylem. Dostępnych jest coraz więcej ubrań w typie oversize – do...