kobieta

Makijaż permanentny do doskonałe rozwiązanie dla wielu kobiet, które chcą wyglądać elegancko i pięknie w każdej sytuacji. Niestety nie zawsze uzyskany efekt spełnia oczekiwania. Zbyt intensywne kolory i nienaturalny wygląd mogą spowodować, że będziesz się czuć niekomfortowo z nowym wyglądem. Co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście, istnieje skuteczna metoda na usuwanie makijażu permanentnego.

Na czym polega usuwanie makijażu permanentnego

Wykonanie mikropigmentacja przypomina robienie tatuażu, z tą jednak różnicą, że barwnik wprowadzone są w płytsze warstwy naskórka. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego to najszybsza i najbezpieczniejsza metoda na jego zlikwidowanie i przywrócenie twarzy naturalnego wyglądu. Na czym dokładnie polega ten proces.

Do zabiegu usunięcia makijażu permanentnego wykorzystywany jest specjalny laser Q-SWITCH. Skoncentrowana wiązka światła laserowego wnika w głąb skóry i rozbija znajdujący się w niej barwnik na niewielkie cząsteczki, które następnie są wydalony z organizmu, poprzez skórę oraz pochłonięty przez makrofagi i usunięty z organizmu. Czas trwania zabiegu jest krótki, to tylko kilkanaście minut. Proces oczyszczania skóry po zabiegu laserowym trwa około 8 tygodni i makijaż staje się słabiej widoczny.

Musisz jednak pamiętać, że całkowite usunięcie niechcianego makijażu permanentnego wymaga powtórzenia takiego zabiegu kilkakrotnie.

Kiedy zastosować laserowe usunięcie makijaży permanentnego?

Makijaż permanentny jest coraz bardziej popularny wśród Pań, zdarzają się jednak sytuacje, w których chcesz się go wcześniej pozbyć. Może być to podyktowane różnymi kwestiami, na przykład:

 • linergistka popełniła błąd i makijaż nie jest perfekcyjny;
 • makijaż jest nieudany i przerysowany;
 • Twoja buzia ma nienaturalny wygląd, z czym nie czujesz się dobrze;
 • chcesz dokonać korekty makijażu
 • znudził Ci się obecny wygląd i szukasz innych rozwiązań.

Nie zależnie co jest powodem Twojej decyzji zastosowanie lasera Q-SWITCH to z pewnością rozwiązanie dla Ciebie.

Efekty laserowego usuwania makijażu permanentnego

Laser Q-SWITCH to jedno z najnowocześniejszych urządzeń w stosowanych w medycynie estetycznej. Dobór długości fali umożliwia wykonywanie zabiegu z niezwykłą precyzję, a uzyskane efekty są naprawdę zachwycające. Czego możesz się spodziewać po laserowym usunięciu makijażu?

 1. Już po pierwszym zabiegu dostrzeżesz efekty rozjaśniania;
 2. Po 2-6 zabiegach niechciany makijaż zniknie całkowicie;
 3. Zostaną usunięte wszystkie kolory makijażu, nawet te najbardziej intensywne;
 4. Twoja skóra odzyska zdrowy i naturalny wygląd, a Ty poczucie komfortu i pewność siebie.

Warto również podkreślić, że zabieg ten jest bezpieczny, a laser nie wykazuje oddziaływania na skórę w części niepokrytej barwnikiem, dzięki czemu ryzyko ewentualnych skutków ubocznych jest minimalne.

Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą lasera – przeciwwskazania

Zabieg usuwania makijażu permanentnego jest bezpieczny, pod warunkiem, że zostaną zachowane wszelkie niezbędne w tym przypadku procedury. Dlatego przed zabiegiem powinna odbyć się konsultacja ustalająca szczegóły zabiegu oraz oceniająca Twój stan zdrowia. Warto również samemu się zapoznać, z najważniejszymi przeciwwskazaniami do takiego zabiegu, są to:

 • Leki fotouczulające, między innymi: przeciwcukrzycowe, moczopędne, NLPZ, niektóre antybiotyki, czy antyalergiczne;
 • Infekcje wirusowe (np. półpasiec), grzybicze i bakteryjne;
 • Choroby dermatologiczne;
 • Nadwrażliwość na światło;
 • Radio oraz chemioterapia;
 • Choroby autoimmunologiczne;
 • Problemy z wątrobą oraz trzustką;
 • Ciąża oraz okres karmienia;
 • Poparzenia słoneczne,
 • Świeże blizny;
 • Menstruacja;

Zabieg laserowy nie może być również wykonany na świeżo zrobionym, niewygojonym makijażu permanentnym.

Warto pamiętać, że niezależnie, czy planujesz zrobienie makijażu permanentnego, czy też chcesz go z różnych powodów usunąć, zabieg taki musi być wykonany w renomowanym salonie medycyny estetycznej lub gabinecie kosmetycznym. Co więcej, przed jego wykonaniem powinna się odbyć szczegółowa konsultacja z lekarzem lub specjalistą kosmetologii.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2021/02/kosmetologia11.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2021/02/kosmetologia11-420x280.jpgBeauty WomenMakijażkobieta,makijaż,makijaż permamentny,urodaMakijaż permanentny do doskonałe rozwiązanie dla wielu kobiet, które chcą wyglądać elegancko i pięknie w każdej sytuacji. Niestety nie zawsze uzyskany efekt spełnia oczekiwania. Zbyt intensywne kolory i nienaturalny wygląd mogą spowodować, że będziesz się czuć niekomfortowo z nowym wyglądem. Co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście, istnieje skuteczna metoda...