wózek

Jeśli masz dość dużą działkę i chcesz sprawić swoim dzieciom radość, możesz pomyśleć o urządzeniu przydomowego placu zabaw. Część elementów można zbudować samodzielnie, inne warto kupić w sklepie (dotyczy to np. ślizgawki). Jak przygotować miejsce zabaw dla swoich pociech?

Oszacuj wymiary placu

Na samym początku warto zastanowić się, jak duży ma być planowany plac zabaw. Dzięki poznaniu szacunkowych wymiarów łatwiej dobrać odpowiednie elementy, które mają znaleźć się wewnątrz placu. Posiadacze większych działek powinni zastanowić się również, czy plac zabaw lepiej zbudować tuż obok domu, czy może (jeśli działka nie została do tej pory zagospodarowana) na drugim końcu terenu należącego do rodziny. Jeśli dzieci są większe i nie trzeba ich cały czas pilnować, śmiało można wybrać to drugie rozwiązanie – obie strony (zarówno rodzice jak i dzieci) będą czuły się bardziej komfortowo. Po oszacowaniu wymiarów i położenia placu wart zastanowić się nad liczbą atrakcji – nie może być ona zbyt duża, ponieważ poruszanie się po placu będzie utrudnione, podobnie jak dostęp do poszczególnych elementów.

Co zamontować na placu zabaw?

Warto kierować się przede wszystkim preferencjami dzieci. Najlepiej po prostu z nimi porozmawiać, chyba, że plac zabaw ma być niespodzianką przygotowaną specjalnie dla nich. W takim wypadku warto poobserwować pociechy bawiące się na zwykłych placach zabaw. Co wybierają najczęściej? Czy np. lubią wspinać się lub urządzać sobie mini-obozy? Jeśli tak, dobrym pomysłem może być np. zakup drabinki sznurkowej, solidnie przymocowanej do innego elementu. Świetnie sprawdzą się także małe domki z drewna, które mogą służyć za „bazę”. Większość dzieci będzie się dobrze bawić także na huśtawkach, a młodsze pociechy bez wątpienia wykorzystają możliwość zabawy w piaskownicy. Oczywiście rozmiar placu, liczba atrakcji oraz ich rodzaj zależą w dużej mierze od budżetu, jakim dysponują rodzice. Warto jednocześnie pamiętać, że część elementów można wykonać samodzielnie – dotyczy to przede wszystkim elementów drewnianych i ławeczek.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/02/wózek.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/02/wózek-420x280.jpgBeauty WomenLifestyledziecko,plac zabawJeśli masz dość dużą działkę i chcesz sprawić swoim dzieciom radość, możesz pomyśleć o urządzeniu przydomowego placu zabaw. Część elementów można zbudować samodzielnie, inne warto kupić w sklepie (dotyczy to np. ślizgawki). Jak przygotować miejsce zabaw dla swoich pociech? Oszacuj wymiary placu Na samym początku warto zastanowić się, jak duży ma...