stopy

Stopom nie poświęcamy zbyt dużo uwagi i troski, tymczasem każdego dnia ciężko pracują, przenosząc nas z miejsca na miejsce. Choć wydawać by się mogło, że wiedza na temat prawidłowej pielęgnacji stóp jest duża, to jednak okazuje się, że wiele osób nie wie, jak właściwie pielęgnować stopy.

Prawidłowa pielęgnacja i odpowiednie obuwie

Podstawą troski o stopy jest noszenie odpowiedniego obuwia. Powinno ono być wykonane z naturalnych materiałów, przewiewne i nieuciskające stopy. Tymczasem wiele osób katuje swoje stopy zbyt ciasnymi butami lub też wykonanymi ze sztucznych materiałów, które nie zapewniają właściwego dopływu powietrza. Ważna jest także prawidłowa pielęgnacja stóp – nie wystarczy ich umycie, ważny jest sposób obcinania paznokci. Nie powinny one być zaokrąglane, gdyż może to skutkować pojawieniem się problemu wrastających paznokci. Wśród innych częstych dolegliwości, jakie nękają nasze stopy, wymienić można także modzele, odciski, grzybicę stóp, problem nadpotliwości czy problemy z pękającymi piętami.

Z wizytą u podologa

Aby zadbać o zdrowie stóp, warto odwiedzić gabinet podologiczny. Gabinet podologa, czyli specjalisty od problemów stóp, to miejsce, gdzie twoje nogi zostaną poddane dokładnemu badaniu i oględzinom, aby wykryć istotę problemu i znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Podolog obejrzy stopy, a także przeprowadzi z pacjentem wywiad na temat sposobów pielęgnacji stóp, przewlekłych chorób czy przyjmowanych leków. Wszystkie te czynniki mogą mieć bowiem znaczący wpływ na proces leczenia.

Dlaczego warto zadbać o stopy?

Troska o stopy nie służy tylko dla zachowania ich ładnego wyglądu. Dolegliwości, takie jak modzele, odciski, grzybica stóp czy wrastające paznokcie mogą mieć wpływ nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na zdrowie stóp. Nasilenie się problemów może nawet spowodować trudności w poruszaniu się, by więc tego uniknąć należy zadbać o stopy. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, to podolog chętnie udzieli ci porad.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/02/feet-2522874_1920-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/02/feet-2522874_1920-420x280.jpgBeauty WomenZdrowienogi,stopy,zdrowieStopom nie poświęcamy zbyt dużo uwagi i troski, tymczasem każdego dnia ciężko pracują, przenosząc nas z miejsca na miejsce. Choć wydawać by się mogło, że wiedza na temat prawidłowej pielęgnacji stóp jest duża, to jednak okazuje się, że wiele osób nie wie, jak właściwie pielęgnować stopy. Prawidłowa pielęgnacja i odpowiednie...